Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

LPG taktırdım çok yakıyor gibi?

lpg ye en uyumlu araclar listesinde benim aracta var fakat hemen hemen sizin değerlerle aynı yakıyor arac otm.vites olunca daha çok yakıyor malesef bu durumu çok araştırdım normaL olduğu kanaatına vardım. benim araç 1.415 kg otm.vites,kış şartları ve taşınan yolcu sayısına bağlı yakıtta lpg olunca fazla yakması abes karşılamıyorum artık. full depo gazla şehir dışı kullanımda 350-400km arası gidiyorum, komple şehiriçi kullanımda taş çatlasın 200km :( sizin araç daha hafif biraz daha az yakması lazım diye düşünüyorum yanlışta olabilir tabi fakat daha yeni takılmış kit alışması için biraz daha km yapın enaz 2000km sonra tüketimde değişikler gösterecektir. ilk zamanlar benimde fzlaydı 2000,3000km sonra düşüşe geçti.

Teşekkürler Erhan abi,
Ortalama 2000 km yaptım araç da 1200kg civarı diye biliyorum. Dediğiniz gibi 1000 km civarı daha gittikten sonra alışır inş.
Başka arkadaşlarım da bu değerin normal olduğunu belirttiler. Ne yapalım artık kışın biraz fazla ödeyeceğim heralde :)

Alisma isi hikaye bence. Siz ayarlarini bu gizden gecirin bence. Araciniz 1.4 motor. 35 litre ile 350-400 km gitmesi anormal. Kayinbiraderde polo 1.4 var o bu kadar yolu 26-27 lt ile yapiyor. Atiker var onda da.

Usta cozemesse usta degistirebilirsiniz. Lamba icin yuksek ayar cakmakta bana garip geldi zaten.

Geri
Üst Alt