Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

LPG Taktıracağım LÜTFEN YARDIMM

İlk önce verilen bütün bilgiler için tsk ederim. Dün Lovato taktırdım... 1350 tl 10 taksit şeklinde... Tankı simit şeklinde koydurdum... Yukarda arkdaşımızın dediği gibi uzun yolda vs büyük sıkntı ama ben daha önce iki arabamda da bu sıkıntıyı çektiğim için alışkınıım diyebilirim :) Doğukan kardeşim istersen yardımcı olurum ya da biraz bekle ben kullanayım ona göre değerlendirelim... muaneye gideceğim pazrtesi inş. simit diye bir sıkıntı çıkartmazlar eksozun hemen üstünde olduğu için bizim araçlarda biraz sıkıntılı gibi dolum ağızı filanda öyle....

Arkadaşım simit tank taktırdığın zaman egzoz sisteminde bir değişiklik yapıldı mı? Ben geçenlerde simit tank taktırmak istedğimde senin aracına olmaz, ya silindir tank takacağız ya da illaki simit istiyorsan egzozu kesip başka egzoz takacağız (+200 TL masrafı var) dediler. Bende vazgeçtim. Sen nasıl simit taktırdın şaşırdım, bir yardımcı oluver şu garibana..

ACiLL!!!
Merhaba arkadaşlar 2007 model 1.6 seat leon stylance almayı düşünüyorum araç 45000 km de 28.000 tl ye biticek pazarlık araçta herhangi bir sıkıntı yok ancak duyduguma gore bu modeller cok yakıyormuş tüp taktırırsam motor arıza lambası yanıyormus sanırım sizce hangi marka LPG dönüşüm yaptırmalıyım ne kadar bütçe ayırmalıyım ve dönüşüp yapıp da memnun olanlar olmayanlar önerileri olanlar yardımcı olursa bu konuda çok sevinirim aracı 1-2 gün içerisinde almayı düşünüyorum

Bazı yerler motor arıza lambası yanmamasını garanti ediyorlar, taktırmadan önce bunu mutlaka sorun. Bu konunun çözümü vardır illaki mesela BRC arıza ışığı yakmayacağı garantisi vermişti bana, lovato da obd sistem var ışığı kendisi söndrüyor motor çalışıktan sonra.. 1.6 motorun az yakanı var mı ki? Kısacası tüp taktırın kurtulun..

Arkadaşım simit tank taktırdığın zaman egzoz sisteminde bir değişiklik yapıldı mı? Ben geçenlerde simit tank taktırmak istedğimde senin aracına olmaz, ya silindir tank takacağız ya da illaki simit istiyorsan egzozu kesip başka egzoz takacağız (+200 TL masrafı var) dediler. Bende vazgeçtim. Sen nasıl simit taktırdın şaşırdım, bir yardımcı oluver şu garibana..

ümit hocam öyle birşey olacağını sanmıyorum.bende simit taktıracaktım normalde senin söylediğin gibi bir şey öne sürmediler ama dediğin gibi bizim araçların egzos olayı olduğu için vazgeçtim ki bazı yerler onayda vermiyormuş.hatta geçenlerde forumda paylaşıldı artık leonlara simit tank takılmasına izin vermiyorlarmış.bu arada aracı satmaktan vaz mı geçtin lpg taktırmayı düşündüğüne göre.

ümit hocam öyle birşey olacağını sanmıyorum.bende simit taktıracaktım normalde senin söylediğin gibi bir şey öne sürmediler ama dediğin gibi bizim araçların egzos olayı olduğu için vazgeçtim ki bazı yerler onayda vermiyormuş.hatta geçenlerde forumda paylaşıldı artık leonlara simit tank takılmasına izin vermiyorlarmış.bu arada aracı satmaktan vaz mı geçtin lpg taktırmayı düşündüğüne göre.

Az önce kocaeli BRC bayisi Asotogaz ile görüştüm, onlar da kocaelide makine müh.odasının seat leonlarda simit tanka onay vermediğini net bir şekilde söyledi.
Satmaktan vazgeçmedim ama silindir tank da istemiyorum, hem bagaj daralıyor hemde çirkin görünüyor. Simit takılsaydı lpg'ye geçecektim çünkü benim stepne zaten ince olandan, uzun yola giderken yana biryere diklerim. Malesef durum bu.

Ufuk arkadaşımız bugün muayeneden geçebilecek mi acaba merakla bekliyoruz..

Bazı yerler motor arıza lambası yanmamasını garanti ediyorlar, taktırmadan önce bunu mutlaka sorun. Bu konunun çözümü vardır illaki mesela BRC arıza ışığı yakmayacağı garantisi vermişti bana, lovato da obd sistem var ışığı kendisi söndrüyor motor çalışıktan sonra.. 1.6 motorun az yakanı var mı ki? Kısacası tüp taktırın kurtulun..

Yarın Leonumu alıorum inşallah tüp bir kaç ay içinde taktırıcam 2007 leon stylance modeli buna en iyi uyan marka hangisidir bilgin varmı güzel kardeşim ?

Yarın Leonumu alıorum inşallah tüp bir kaç ay içinde taktırıcam 2007 leon stylance modeli buna en iyi uyan marka hangisidir bilgin varmı güzel kardeşim ?

Forumda genelde Lovato ve BRC tavsiye ediliyor. Eski aracımda BRC'den çok memnundum. Ancak iyi montaj yapan bir yer olması şart. Bilindik bir bayiye gitmenizi öneririm.

merhaba ben 2009 1.6 ibiza'ma bu hafta sonu prins marka tüp taktırmış bulunmaktayım,uzun araştımalarım sonucu zar zor karar verdim,şu an deneme aşamasındayım,ben de brc ve prins arasında kalıp kalite farkıyla ve işçilik tavsiyesiyle bi tanıdıgımın önerdiği prinsi ankarada taktırdım,iyice araştırıp kesenize ve düşüncelerinize uygun olanı tercih etmenizi öneririm,şimdiden hayırlı olsun.

Hemen hemen heryer Lovato yada BRC yi tavsiye ediyor ve en uyumlu olanlar olduğunu söylüyor. bende 1 hafta önceye kadar Lovato yada BRC taktırmak istiyordum. çok samimi bir tanıdığım Lovato - Atiker - BRC - Aldesa bayisi olduğu için arabayı ona bıraktım. Aldesa marka takalım dedi, biraz ık mık ettim ama 500 lira fark edince razı olmak zorunda kaldım. önemli olan ayarlarının iyi yapılması dedi, hiç bir sorun çıkmaz merak etme, yığılma, çekişten düşme gibi şeyler olmaz ayarlarım ben sana hepsini dedi ve dediği gibi oldu. bugün ilk kez antalya dan ankaraya geldim. ne rampalarda ne düz yolda hiç sıkıntı çıkarmadı. arıza lambası yanması gibi birşeyde olmadı hiç. sonuç olarak ben memnun kaldım. bu tüp LPG işi ustaylada çok alakalı derim ben. en iyi markayı dandik bir bayii ye taktırırsan sonuç hüsran olur gibi geliyor bana

benim aracımda lovato var ve sorunsuz olarak kullanıyorum. brc de iyidir ama rölantide çıt çıt diye ses yapar brc ler.

bende 6ay önce brc marka taktırdım en küçük bir sorun yaşamadım çıt çıt diye bi seste hiç duymadım hocam ;) 1600tlye taktırmıştım bu arada :)

Merhabalar arkadaşlar ufukk arkadaş muayenye giricem durama göre yazıcam demişti fakat herhangi bir şey yazmamış merak ettim acaba herhangi bir sorun çıktımı simit tüpten dolayı ben de taktırmayı düşünüyorum bayadır forumu araştırıyorum..

Geri
Üst Alt