Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lpg taktırmayı düşünüyorum tavsiyeniz nedir?

1.4 tsi 140hb leon aracımda 4 yıldır sorunsuz bir şekilde lovato markasını kullanıyorum. Arada benzinde çekiyor km de 18-20 kuruş yakıyor

Bir hesap hatası olmasın?
42 lt depo 170 lira civarına doluyor.
km de 20 kuruş yaksa 1 depoyla 850 km civarı gitmesi gerekir.

Bugün en iyimser hesapla lpg li araçlar aracın benzin sarfiyatından %15-20 daha fazla litre olarak lpg yakıyor.
ortalama 5 litre benzin yakan leon 6 litre lpg yakar ve km de 25 kuruşa gelir.

Aracın benzin harcadığını da söylemişsiniz.
Lpg kitinizde bir problem olmasın?
Zaten Lpg ye geçene kadar tüm araçlar benzin harcıyor. Eğer sürüş esnasında hissedilir seviyede benzin harcıyorsa veya çok geç geçiyorsa
sizin yakıt sarfiyatı 20 kuruş değil benzin fiyatı ile birlikte 30 kuruşların üzerine çıkar ama siz 18-20 yaktım sanabilirsiniz.

Tartışma olarak algılamayın uzun yıllar lpg li araç kullandım ve ilk çıktığından beri sistemlerini de bildiğimden 18-20 kuruşlara takıldım.

TSI'larda sanırım %100 lpg olmuyordu, benzin lpg karıştırarak çalışıyor araç her daim, ondan bahsedilmiş olabilir.

Bir hesap hatası olmasın?
42 lt depo 170 lira civarına doluyor.
km de 20 kuruş yaksa 1 depoyla 850 km civarı gitmesi gerekir.

Bugün en iyimser hesapla lpg li araçlar aracın benzin sarfiyatından %15-20 daha fazla litre olarak lpg yakıyor.
ortalama 5 litre benzin yakan leon 6 litre lpg yakar ve km de 25 kuruşa gelir.

Aracın benzin harcadığını da söylemişsiniz.
Lpg kitinizde bir problem olmasın?
Zaten Lpg ye geçene kadar tüm araçlar benzin harcıyor. Eğer sürüş esnasında hissedilir seviyede benzin harcıyorsa veya çok geç geçiyorsa
sizin yakıt sarfiyatı 20 kuruş değil benzin fiyatı ile birlikte 30 kuruşların üzerine çıkar ama siz 18-20 yaktım sanabilirsiniz.

Tartışma olarak algılamayın uzun yıllar lpg li araç kullandım ve ilk çıktığından beri sistemlerini de bildiğimden 18-20 kuruşlara takıldım.
28-30 kuruş yazmak isterken yanlış yazılmış olabilir.

Geri
Üst Alt