Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

LPG taktırdım çok yakıyor gibi?

memox

Kayıtlı Üye
Seat İbiza 2006 Otomatik Vites. Fabrika belirtilen değeri
Ş.dışı 5lt/100km
Ş.içi 10lt/100km

Arabama tüp taktırdım yeni. Ortalama 1 ay civarı oluyor. Atiker.

Ortalama 35 litre tüp doldurdum 90-95 tl civarına toplam 350 Km gitti. (26krş km'de)
Gidiş Hızım 900-120 civarı ortalama 100 civarında ve yaptığım yolun %85i şehir dışı. Klimayı çok açmadım sadece camın buğusunu alsın diye açıp kapadım gidişlerde.

Dün de şehir içi denedim. Full şehir içi ortalama 40 km hız ile
3.160lt 8.52tl toplam 17 km yol yaptı. (50krş km'de)

Bana bu değerler fazla gibi geldi. Taktırdığım yeri aradım. "Kışın normaldir. Bir de senin valfi geniş tutmuştum motor lambası ikaz vermesin diye" dedi. Ama bence normal değil gibi.

Sizce aracı bir göstereyim mi? Ve şu valfmidir nedir onu daralttırayım mı????

o kadar kısa km lerde ölçüm yapmak ne kadar doğrudur tartışılır ama bence pek sağlıklı olmayacaktır. birde 17km sonra başka petrolden aldıysan pompa basınçlarının farklılığından daha fazla asmışta olabilir ama 500 krş kmde çok para kış bile olsa emme manifoltuna gelen boruların uzunluğu veya sistem ayasızlığını telefonla değilde görse olarak kontrol ettirin bence,,,

bir ay sonra bi gaz ayarı yaptırmalısınız zaten , dogrudur havalardan dolayı biraz fazla yakabilir ama o kadar olmaması lazım max 280 -290 yaksın oda cat ayazda birde ölcümlerinizi depoyu tam doldurup yaparsanız daha dogru olur günlük hesaplama ile ve ya aracın ölcümlerinde biraz yüksek cıkacakdır degerler

normal şartlarda 450 felan gitmesi lazım :eek:key:
havalar soğuk, oto.vites, birde lpg yeni olunca biraz yükselir desek en kötü ihtimalle yinede 400km görmesi lazım

hmm yorumlar için teşekkürler. Ben 1000km bakımına girdim. bugün 94 liralık yükledim Karamürselden İstanbula gidicem ordan da geri dönücem tekrar bir bakarım kaç km gidecek 36 litre ile ardından da ustaya gidip bi tekrar kontrol ettiririm.

Teşekkürler

bende atiker marka lpg kitini 1,5 ay önce taktırdım.şu an 26 kuruş civarında yakıyor.bende bi tekrar gidip göstereyim diyordum...

Seat İbiza 2006 Otomatik Vites. Fabrika belirtilen değeri
Ş.dışı 5lt/100km
Ş.içi 10lt/100km

Arabama tüp taktırdım yeni. Ortalama 1 ay civarı oluyor. Atiker.

Ortalama 35 litre tüp doldurdum 90-95 tl civarına toplam 350 Km gitti. (26krş km'de)
Gidiş Hızım 900-120 civarı ortalama 100 civarında ve yaptığım yolun %85i şehir dışı. Klimayı çok açmadım sadece camın buğusunu alsın diye açıp kapadım gidişlerde.

Dün de şehir içi denedim. Full şehir içi ortalama 40 km hız ile
3.160lt 8.52tl toplam 17 km yol yaptı. (50krş km'de)

Bana bu değerler fazla gibi geldi. Taktırdığım yeri aradım. "Kışın normaldir. Bir de senin valfi geniş tutmuştum motor lambası ikaz vermesin diye" dedi. Ama bence normal değil gibi.

Sizce aracı bir göstereyim mi? Ve şu valfmidir nedir onu daralttırayım mı????

şehir dışı lpg li leonun kine denk geliyor şehir içi ondan 130 kuruş fazla ama şehir içi ölçümde yanlışlık var yada şöyle diyim ölçmenin güvenilirliği eksik.. yani o 17 km yi hep yokuşmu çıktın, 18 tane trafik ışığındamı durdun, 15 defa ani kalkışmı yaptın bunlar önemli yakıt ölçümünde hemde 17 km lik bi mesafede çok önemli.. en az 100 km şehir içi gidip ondan sonra paylaşın birde:eek:key:

lpg ye en uyumlu araclar listesinde benim aracta var fakat hemen hemen sizin değerlerle aynı yakıyor arac otm.vites olunca daha çok yakıyor malesef bu durumu çok araştırdım normaL olduğu kanaatına vardım. benim araç 1.415 kg otm.vites,kış şartları ve taşınan yolcu sayısına bağlı yakıtta lpg olunca fazla yakması abes karşılamıyorum artık. full depo gazla şehir dışı kullanımda 350-400km arası gidiyorum, komple şehiriçi kullanımda taş çatlasın 200km :( sizin araç daha hafif biraz daha az yakması lazım diye düşünüyorum yanlışta olabilir tabi fakat daha yeni takılmış kit alışması için biraz daha km yapın enaz 2000km sonra tüketimde değişikler gösterecektir. ilk zamanlar benimde fzlaydı 2000,3000km sonra düşüşe geçti.

Geri
Üst Alt