Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

LPG sonrası muayene ve kasko

memox

Kayıtlı Üye
Öncelikle belirteyim aracı 2 ay önce aldım ve ilk aracım olduğu için soracağım sorular biraz saçma olabilir o yüzden beni mazur görün.
Yarın aracıma LPG taktırmayı planlıyorum. Ancak taktırdıktan sonraki adımlar için kafam karıştı.

Aracımın özellikleri ve ekiskleri : 1.4 Otomatik Vites 2006 model İbiza, Tekerler 50000 km yaptı ve 2006 üretimi yani birazcık eski. Onun dışında sileceklerin değişmesi gerekli bunlardan başka bir sorun yok araçta.

Şimdi soruya geleyim:
  1. LPG'den sonra sızdırmazlık raporu alıp TÜV'e gideceğim diye biliyorum. TÜV'e gitmeden önce başka yapmam gereken / yapmamı önerdiğiniz birşey var mı? Yani "şunu yaptır da git" gibi.
  2. TÜV'de tekerin eski olması sorun olur mu?
  3. Tümsekte geçerken araç çok takırdıyo herhalde ön amörtösörler kırık, bu sorun olur mu?
  4. Simit depo düşünüyorum sorun olur mu?
  5. Ruhsatın değişeceğini biliyorum peki KASKO da değişecek mi? Değişecekse nekadar süre içerisinde yaptırılmalı ve nekadara mâl olur? Yani işlemleri Cumaya bitirip Kasko'yu Pazartesi günü halletsem olurmu?

Yardımlarınızı bekliyorum.

tabi önce mutlaka sızdırmazlık raporunu allıp gitmeniz sart simit depo için alt korumanız bagalıtse simit depoyu kabul etmiyo tüv lastikler cok aşınmıssa iki iş yapmak için degistirmenizde fayda var km yapmış olabilirsin ama diş oranı iyi ise geçirirler amortisörleri haıfı kusur olarak geciriyolar ama genede ordaki elemanın insifiyatinde

Teşekkürler
peki lpg'yi taktırdıktan ne kadar sonrasına kadar Ruhsat ve Kasko'yu değiştirmem gerekiyor

ruhsatını hemen degistirmen iyi olur zaten muayeneye o sekilde gideceksin + takıldıktan sonra her hangi bi trafik kontrolunde yakalanırsan ceza işlemi uygulanır kaskoyu tam bilemiyorum

Takacaklari lpg tankina dikkat et uzerindeki tarih atiyorum 09/12 olmasin 09/2012 yazsin yani yil kismi kisaltmali olmasin yoksa her 2 yilda bir sizdirmazlik isteniyor. Onun disinda lpg sistemini de dahil edersen kaskoya fiyat biraz daha artar. On takim hepsinde ayni sorun var onu da forumda konusu vardi baglanti plastiklerini degistirerek azalta bilirsin

Teşekkürler
peki lpg'yi taktırdıktan ne kadar sonrasına kadar Ruhsat ve Kasko'yu değiştirmem gerekiyor

1 ay içinde yapılan tadilatlar ruhsata işletilmelidir. Süre aşım cezadı sanırım 53 tl idi.

Bu arada 2013 yılı itibarı ile sızdırmazlık die birşey kalmayacak. Hepsi tuvtürk kapsamında yapılacak.

Dün LPG takıldı. Sağolsun usta benim yerime sızdırmazlık ve Ek-1a olaylarını halletti.

Geriye TÜV'e gitmek ve Trafiğe gitmek kalmıştı kiiiiiiiiii

benim araçtan gelen tümseklere girdiğimdeki tık sesinin sebebini söyledi. Ön askılıklardan soldaki kırılmış. Bu şekilde girersen ağır hasar olur dedi.

Onu da pzt yaptırıp gireceğim.

Geri
Üst Alt