Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

lpg sızdırmazlık hakkında önemli

Arkadaşlar ben önümüzdeki hafta LPG taktırmayı düşünüyordum ama simit depo taktımak istiyorum diğr silindir depo göze pek hoş gelmiyor ve bagajı daraltıyor. Bu uygulama yürürlüğe girdi mi? Kesin bilgiyi nereden öğrenebiliriz? Hiç hoşuma gitmedi bu iş..

bende 1 sene önce lpg taktırdım silindir depo bu olaydanda hiç haberim yoktu :) simit depo istememiştim denk geldi desene

Aralık ayında taktırırken duymuştum onu, direkt olarak Kayseri Makine Mühendisleri Odasını aradım, sordum. Aracımın markasını ve modelini sordu, İbiza dedim "hmm peki modeli kaç?" dedi, 2000 deyince "problem yok simit taktırabilirsin" demişti.

LPG taktırdığım yer Leon veya Polo olsa takamıyorduk dedi, sebebi ise stepnenin altındaki sac bizimkinden incemiymiş, yoksa sac değil de bakalit miymiş ne öyle birşeyler demişti net hatırlamıyorum.

Bir de bu sızdırmazlık olayına taktılar kafayı, muayenede ilk başta kaputu ve bagajı açtığında elindeki cihazla sızdırmazlık kontrolü yapmıyor mu zaten?
takmama sebepleri o değil... bizim araçlarda ekzost susturucusu bagajın altını tamamen kaplıyor ve bu durumda ısınan ekzost susturucusuyla gaz deposuna giren borular yanyana oluyor... acı tecrübe ile sabittiR... şerefsizler bilmiyormuş takıldıktan 2 saat sonra simiti söktürüp silindir taktırdım... 3 tane delik bagajda hediyesi kaldı...

Arkadaşlar ben önümüzdeki hafta LPG taktırmayı düşünüyordum ama simit depo taktımak istiyorum diğr silindir depo göze pek hoş gelmiyor ve bagajı daraltıyor. Bu uygulama yürürlüğe girdi mi? Kesin bilgiyi nereden öğrenebiliriz? Hiç hoşuma gitmedi bu iş..
tamamen ordaki raporu vericek elemana kalmış adam bana açıkça söyledi bunu... ben bunu veremem vicdanen veremem dedi... ama şunu söyliim bence ince simidi denemilisin... koltuğun dibine doğru biraz yüksek ayakla koydur(stepneyi çıkarabilecek kadar yükselt yani... gayet güzel oluyor...

kardeş daha açıklayıcı ne yazmamı bekliyorsun ? ben varsayımla konuşmam ne dıyosam dogrudur :eek:key:

madem bir tehlike söz konusu...son senelerde yaygınlaşan 25-30 luk, ince-uzun koltuk arkası depolardan taktırın arkadaşlar, kafanız ağrımasın..bence çok da şık duruyor.

ben yeni lpg taktıracak olsam hiç düşünmeden koltuk arkasına taktırırım..babamın arabada simit vardı..neler çekiyorduk neler..istetme orta yerde gezip duruyordu..bazen eve koyuyorduk, uzun yola gideceğimizde bagaja, orta yere..işi gücü bırakıp istetmeyle uğraşıyorduk..bagaja bişey atacan..istetme yarısı kaplamış falan filan..

tabi simit depoyuda severek kullanan çok kişi var..ama ben yukardaki sebeplerden uyuz oldum simit depoya :)

Daha önce lpg taktırdığım ustaya sordum, öyle birşey yok, simit depo takıyoruz ve muayeneden geçiyor dedi. Bazı modellerde egzoz stepne havuzuna yakın olduğu için tehlike yaratmaması amacıyla egzozun yerini değiştirebiliyorlarmış. Leon'da böyle bir sıkıntı var mı bilmiyorum.

Geri
Üst Alt