Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Lpg Problemi Acil Yardım.

Konu, 'Mk4 (2002-2008)' kısmında cupragorunumluibiza tarafından paylaşıldı.

1. cupragorunumluibiza

cupragorunumluibiza SCW Üyesi

79
    37
    18
    Selamunaleyküm, aracım 2004 model ibiza 1.4 signo ve atiker lpg'li. Dün seyir halindeyken araba gaz yememeye başladı ve tamamen stop etti, bu sırada gaz verdiğimde çift bip sesi geldi. Arabayı çalıştırıp gaz verdiğimde yine aynı ses gelip stop etti. Bugünde aynı sorunla karşı karşıyayım. Benzinde kullanırken sıkıntı yok ancak lpg'de kullandığımda bahsettiğim sıkıntıyı yaşıyorum. Bilen, yaşayan varsa görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. LKTN

LKTN SCW Üyesi

368
    259
    63
    LPG enjektörü tıkanmış olabilir. Ya da LPG beyninde sorun olabilir. Aracınızı benzindeyken LPG servisine çekin. Bu şekilde zorlamanız sıkıntılı sonuçlara yol açabilir.

Bunu beğendi. cupragorunumluibiza bunu beğendi.
  3. Emree3825

Emree3825 SCW Üyesi

128
    81
    28
    enjektör, lpg regülatörü veya gaz kesiciden olabilir gaz kesici devreye giriyor gazı kesiyorsa gazda gitmez

Mobil sürüm kullanılarak gönderildi
  4. cupragorunumluibiza

79
    37
    18
    Zaten gazda ne kadar denediysem de bir işe yaramadı. Yarın lpg servisine götürmeyi düşünüyorum.
    Aynen hocam internette araştırmalarım sonucu yazdıklarınızın benzeri şeylere ulaştım.

Bunu beğendi. Emree3825 bunu beğendi.
  5. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.238
    113
    lpg ustası..

6. cupragorunumluibiza

79
    37
    18
    LPG'de sıkıntı çıkmadı usta makinaya bağladı arıza kodları çıktı. Sonuç: Bobin ve bujiler değişecek çok masraf çıktı..

7. Baho61

Baho61 SCW Üyesi

150
    52
    28
    Bobinler varsa işin içinde benzinde de de sıkıntılı calişması lazım degil mi

8. cupragorunumluibiza

79
    37
    18
    Yok hocam LPG'de daha çok etkiliyormuş. Benzinde sıkıntısız çalışıyordu araç.

9. Baho61

Baho61 SCW Üyesi

150
    52
    28
    Bende bu problemlerle baya ugrasıyordum lpg bobinleri bozuyordu bi bobin boZuldugunda bir piston calısmaz hangi bozulduysa elektrık alişverisini tam yapamadıgı icin titreyerek calişir motor .ibizanın bobinleri tek tek mi hepsi bir mi degişiyor bilmiyorum ben kendim bobini alıp degişiyordum bozuldugunda:) ustalar hepsını bir degişme taraftarıdır herzaman oyuzden maliyetli olur ama tek tek degişim de yapilabilir eger ayrı ayrıysalar

10. cupragorunumluibiza

79
    37
    18
    Hocam 2 tanesindeydi sıkıntı sanırım ama usta tanıdık olduğundan hepsini değiştirelim deyince olur dedim. Riske gerek yok dedim ve tekrar sıkıntı çıksın istemedim.

Bunu beğendi. Baho61 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş