Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

LPG li Toledo Arızası

mevlut911

Kayıtlı Üye
yaklaşık 20 gündür Lpgden sonra arabamı kullanamaz hale gelmiştim Sorunumuz rölanti ayarının düşmesi arabanın sürekli stop etmesıydi.. LPG ci ustamız tesisat sapasağlam sorun senın arabada dedi durdu.. Sırf bu yuzden satılığa çıkarmıştım..

Arabayı servise verdim
Boğaz kelebeği temizlendı adaptasyon yapıldı düzelmedi
Bujiler kontrol edildi bobınler değişti yıne düzelmedi
Hararet muşürü Lambda sensörü kontrol edildi düzelmedi
Sıfır boğaz kelebeği taktık (510TL) yine düzelmedi

Sıkıntıdan kafayı çizecektim.. Ustamın tavsiyesiyle başka LPG ciye gittim
Herseyı anlattım adam kaputu açtı KAHKAHALARLA gülmeye başladı..
Sen bunu hangi merdivenaltında taktırdın diye sordu Arabanda orjınal Lovato var
bende Lovato yetkili servisiyım dedi Hortumlar kırılmış gaz gitmiyormuş hortumları düzelttiler araba saat gibi oldu hay ben bunu monte edenı diye başladı ondan sonra
20gündür çözemediğimiz sorunu adam 5 dakıkada çözdü

Marka değil usta önemli dedikleri şey burda birkez daha tekerrür etti

kardeş sevindim problemi çözdüğün için ama çok masraf etmişsin.ama senin ustan nasıl bunu göremedi bu da soru işareti.bende merak ediyordum geçen boğaz kelebeğini değiştireceğinden bahsetmiştin.demek problem ondan değilmiş.neyse yinede geçmiş olsun...

Geçmiş olsun stop etme/düzensiz rölanti için, bir süre sadece benzinde kullanmadınız mı? Arızanın kaynağına inmek için?
MArkadan çok usta önemlidir, Lpg de %101 geçerli hem de.

Geçmiş olsun... Benim hava alma hortumum yırtıldı... Aldım hortumu ustama dedim tak bunu... Şöyle bi baktı bu akşam bunu taktırma bana yolda kalırsın dedi zorladım taktı 1 km sonra aradım ben şurdayım gel dedim... Adam monifoltun altına giren gaz hortumunu bağlamış 1 tane kelepçe takmaktan aciz... benim ustamda hava alma hortumunu takarken mecburen o hortumu çıkardı ama zaten çıkarmadan daha gözüyle bakıp beni uyarmıştı.... hortumu 2. kez taktığında 1 ton küfür etti 1 kerelikmiş sanki hortum 1 km sonra çıktı sonra 1 kelepçe taktı(normalde gazı takan ustanın takması gerekirmiş) sorun çözüldü... Lpg de usta çok önemli o kadar...

çok sevindim kardeşim..güle güle kullan....LPG ustasının acemiliği sana bir lpg parasına daha patladı sanırım ama sağlık olsun..bencede kesinlikle..atiker, lovato brc farketmez..mühim olan işin ehli bir usta...

saolun arkadaşlar Allaha çok şükür parçacı arkadaşımız geri iadeyı kabul ettirdi ordan sıyırdık
bu arada söylemeyı unutmuşum 3gün önce ustayı değiştirdim sıkıntıyı yenı ustam ve tavsiye ettiği Lpgci çözdü
ama burda benımde çok buyuk hatam var yetkili servis araştırması yapmadan taktırdım Lpgyı neyseki arabam tıkır tıkır çalışıyor çok iyi oldu :))

Geçmiş olsun... Benim hava alma hortumum yırtıldı... Aldım hortumu ustama dedim tak bunu... Şöyle bi baktı bu akşam bunu taktırma bana yolda kalırsın dedi zorladım taktı 1 km sonra aradım ben şurdayım gel dedim... Adam monifoltun altına giren gaz hortumunu bağlamış 1 tane kelepçe takmaktan aciz... benim ustamda hava alma hortumunu takarken mecburen o hortumu çıkardı ama zaten çıkarmadan daha gözüyle bakıp beni uyarmıştı.... hortumu 2. kez taktığında 1 ton küfür etti 1 kerelikmiş sanki hortum 1 km sonra çıktı sonra 1 kelepçe taktı(normalde gazı takan ustanın takması gerekirmiş) sorun çözüldü... Lpg de usta çok önemli o kadar...

aynen !!

geçmiş olsun, aynı sıkıntıyı ben Hyuındai i30 ile kafayı kırdım. 1 ayda toplam 2 hafta LPG-Servis ikilisinde kaldı ama halledemediler birbirlerine b.k atıp durdular sorun servisten yana çıktı ama tabiki soğudum araçtan.. Tuttum bende galeriye v erdim geçen hafta..

geçmiş olsun mevlüt kardeşim. lpg montajını zaten bin bir tereddütle yapıyor insan, hemen ertesinde sorun yaşayınca beş misli canın sıkılmıştır. ben de lpg taktırmaya karar verdim ama kredi kartın müsait olmasını bekliyordum. bir taraftan da yapılan montajları takip ediyordum. senin problemini okuyunca usta konusunda biraz daha ince elemem gerektiğini bir kez daha anladım. gaz hortumlarının kırılması normal midir? Lovato da sık rastlanır bir şey miymiş yoksa sana mı denk geldi?

abi sana yakın yetkili servis varsa eğer oraya taktır en azından benım gibi sıkıntı çekmezsin..
Hortumların kırılması olayı şöyle olmuş abi : Hani hortumla araba yıkarken hortum kıvrışır kırılır su gelmez ya
işte bizim gaz hortumlarının kırılmasıda böyle bir kırılma.. monteyı yaparken hortumları yanlış yere sıkıştırmışlar bu noktada kıvrılma
olduğundan gaz geçiş yapamamış... Malzeme kalitesınde sorun yok senın anlıycan

Geri
Üst Alt