Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lpg hakkında

DrMakarna

Kayıtlı Üye
Yine yeni bir konu ile karşınızdayım. :) Daha önceki açmış olduğum konuların da kaynağı olarak bu konuyla sizlere başvuruyorum. Umarım problem olarak açtığım son konum olur Allah'ın izni ile.

Aracımın 2006 yılında takılan lpg'sinin enjektörleri artık ömürlerini doldurmuşlar. Bugün yine arıza vermişti. Gerekli görüşmeleri yaptık. Arızayı bulduk. Enjektörler. Ustaya göre Landirenzo markasının enjektörleri 600 tl. Usta buna ilaveten bir fikir daha verdi; lpg sistemini komple değiştir. 600 lira sırf olan vereceğine 1200 lira civarında ön takımı komple değiştirirsin dedi.

Şimdi size sorum şudur: siz olsanız hangisini yapardınız? Ve lpg değiştirecek olsanız hangi markayı tercih ederdiniz?

lavato ve atiker sağlam lpg sistemleridir.lpg ile pek işim olmadığından hangisi kaliteli malzeme kullanır bilinmez ama bilinmiş markadan kaçınmayın derim..aracında lpgsi olan arkadaşlar tavsiyelerde mutlaka bulunacaktır...tşkler hayırlısı olsun şimdiden

lavato ve atiker sağlam lpg sistemleridir.lpg ile pek işim olmadığından hangisi kaliteli malzeme kullanır bilinmez ama bilinmiş markadan kaçınmayın derim..aracında lpgsi olan arkadaşlar tavsiyelerde mutlaka bulunacaktır...tşkler hayırlısı olsun şimdiden

Atikeri pek seven duymadım sadece ucuz olduğu için tercih ediliyor eden de. Lavato güzel bir sistem diyorlar. Atikeri çok tercih edeceğimi sanmıyorum açıkçası :)

Biz firmada brc sıralı sistem kullanıyoruz araç fiat memnunuz fakat seat için lavato duyuyorum kullanan memnun tek sıkıntı fiyatı biraz pahalı

Ben eski aracımda atiker kullandım... 2011 leondu. Araç 20k kmdeyken taktırdım. Daha 1 yaşı bile dolmamıştı. Gayette memnundum. Bakımını hiç aksatmadım. Öyle aman aman bşr performans kayıbım da olmadı açıkçası. Bu işte hep söylenen şudur. Takılan marka tabii önemli ama takan usta çok önemlidir. Şimdi 95 tipom var. Bunda da atiker takılı. Aldığımda araba gitmiyordu. Düşük devirlerde devamlı titriyordu. Sonrasında ayarı vs düzgün bir ustanın elinden yapıldı. Aracın gidişi bile tamamen değişti. Yani iyi bir ustayla aşağı yukarı bütün markalardan iyi sonuç alınabilir diye düşünüyorum ben..

bora 55 ile birlikte yakın zamanlarda taktırmıştık. Landrenzo yanlış haırlamıyorsam ilk bn taktırdım. Servisi çok güzel. ben çok memnundum. brc lovato bunlarda güzel favorun landrenzo. güzel bir servisin takması ve bakımlarını aksatmamak kaydıyla.

Lpg de en önemli etken ustadir ustanin isciligidir tabikide markada onemli ama unutmayin ki at sahibinin altinda kisner ben landirenzo kullaniyorum subap yaglamasida çok iyi gazida cok yerden değil bir yerden sabitleyin misal shell den aldigim gaz 50 km daha fazla kar ettiriyor fakat cekiste fark ediyor aygaza nazaran ben olsam enjektöru degistirir yolumq devam ederdm hic gerek yok yenisjni almaya 600 liraya kac km gidersin varya :)

Kardeşim ben olsam hepsini degişirdim benüm 1.4 iniza aracımda atiker var obd2 cok memnunum yerli malı yurdun malı diyenlerdenim şiddetle tavsiye ederim sonucu bizimle paylaşırsan sevinirim hadi hakkında hayırlısı

Beni EDS ler İYİ tanır

bora 55 ile birlikte yakın zamanlarda taktırmıştık. Landrenzo yanlış haırlamıyorsam ilk bn taktırdım. Servisi çok güzel. ben çok memnundum. brc lovato bunlarda güzel favorun landrenzo. güzel bir servisin takması ve bakımlarını aksatmamak kaydıyla.
Aynen bende de landirenzo var.
Geçen sene mayıs1 de taktırdım. Dün 30 bin bakımına gittim lpg için :D

Sadece enjektör değişimde sorun ortadan kalkacaksa sıfırdan boşa taktırma derim bende...
Xure'nin dediği gibi 600 liraya sen en az 3000-3500 km arası yol yaparsın...

Lpg sistemini komple değiştirmeye karar verdim. Landi marka lpg önerdiler. Landi marka lpg hakkındaki fikirleriniz nedir acaba?

Geri
Üst Alt