Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lpg dayanmiyor

kış aylarında yakıt hesabı çok degişkendir kardeşim sıralı sistem lpg de hava çok soguk oldugunda dikkat ettiysen benzinden lpg ye geçiş bile cok geç oluyor daha sonra lpg ye gecişte gaz cig olarak atılıyor ( kullanıma göre ) buda km de etkili bi rol oynuyor tabi depoyu tam doldurup bitince yeniden fullersen dahada iyi hesap yapmış olursun havalar duzeliyor artık nasılsa :eek:key:

Yukarıda belirttiğim gibi focus ile kıyaslamıyorum zaten:) ki lt fiyatı zaten aynı değil.İşte an itibari ile mi 30 kr yoksa dahası mı olacak bilmiyorum.Yakıtı sürekli kontrol altında tutmaya çalısıyorum ancak şimdiye kadar 30 kr altına bir kere inmiştir.Tabiki pompa farklılıklarını es geçmiyorum.Yakında yeni ölçümü sizlerle paylaşacağım:)

bende de 102hp leon stylance var ama kendi arabamın yakıtından bahsetmiyeceğim(tamamen benle alakalı bir durum) kış aylarında benim araçta normalin baya üstünde yakıyor helede havanın derecesine oranla çok farklılık gösteriyor birde kocaelindesin sanırım nem hava şartları çok etkiler ondan dolayı şikayet etme kış geçsin rahatlıcaz inşallah...puhaha

bu aralar bende çok yaktığını düşünmekteyim.gerçi gaza gelen zamları gözardı etmemek lazım. 2.66 dan 30 lt gaz aldım 79.8 tl ye şaun 270 km gittim bakalım daha ne kadar gidecek.

eli kulağında biter su gibi gidiyor meletpuhaha

arkadaşlar kış aylarında lpg normalden fazla yakar bunu unutmayın ve bu arada lpg ye gelen zamlarıda göz ardı etmeyin derim.

79 TL!lik gaz için su an 270 km gayet güzel.Bugun okula gelırken gazım yıne bıttı 30TL lik gaz ile 80 km gidebildim.Aktik karbon filtrem çalışlmıyor bu da benzin yakıtını etkiliyor.Benzin yakıtı ölçüsü fazla oldugu için acaba gaz değerleri de bu hatadan etkilenir mi acaba?

bu 270 km nin içinde çokta uzun olmasada uzun yolda var :) geçenki depo yine aynı miktarla 275 te bitmişti.

uzun yolda uzun süreli rampa varsa yine yakıtı etkiliyor.ancak her ne olursa olsun leonun çok yaktıgı bir gercek.Bugun vw servisine bıraktım aracımı aktif karbon filtrenin değişmesi için bakalım değiştikten sonra uzun km'ler gidebilecek miyim:)Ev arkadasımda 2001 golf 4 var 100 tl ile 320 km gidiyor yokusta cıkıyor ancak enjektörlü araclarda yokus asagı ınerken ayagını gazdan cektıgınde yakıt tuketımı "0" oluyor:)O da ben de araclarımızı ınsan evladı gibi kullanıyoruz fakat benim aracım niyeyse cok yakıyor:)

Geri
Üst Alt