Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

LPG Bilgis

Ahmet.YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Merhabalar

2004 Stella 1.6 aracıma tüp taktırmak istiyorum ama konu hakkında cok bilgim olmadığı için internette bazı araştırmalar yaptım bu araştırmaların sonunda

Eksileri
-----
-Tüp aracın motorun eskime hızını arttırdığı
-Araç performans ve çekiş gücünün düştüğü
-Kuru yakıt olduğu için motor yağlamasında problem olacağı

Artıları
------
-Benzin maaliyetine göre nerdeyse %40 seviyelerinde artı kazanç

Bu eskileri için her lpg dönüşüm firmalarında farklı yorumlar okuyorum ve cok kararsız kalıyorum kullancılardan biri BRC çok iyi şimdi yeni konuştuğum bir arkadaşım ise Romano LGP dönüşüm kitleri BRC'den daha iyi olduğunu söylüyor

Açıkcası çok karasız kalmiş durumdayım Seat model araçlar için hangi lpg dönüşüm kitini önerirsiniz veya kocaeli'nde oturuyorum danışabileceğim önerebileceğiniz bir usta varmıdır

Şimdiden herkese teşekkürler

Yeni LPG sistemlerinde pek sıkıntı yaşamazsın bana doğuş otodan Zavoliyi önerdiler bende şuan zavoli sıralı sistemi kullanıyorum. Şuana kadar çok şükür sıkıntı yaşamadım.

1-Ben arada aracı benzinde kullanıyorum ve sürekli LPG'de kullanmazsan motorda bir sıkıntı yaratmaz.
2-LPG'li araçların hepsinde çekiş gücü düşer bu normaldir ve bu sorun maalesef bendede var.
3-İlk başta söylediğim gibi aracı sürekli LPG'de kullanmaman lazım.

1-Yakıt konusuna gelince benzinde benim araç ortalama 40-45 kuruş yakıyor. LPG'de ise 30-35 kuruş yakıyor.

Tercih sana kalmış.

VW grubu araçlarda BRC başarılı ve sorunsuzmuş diye biliyorum...

Şimdi yakın tanıdığım ustam'dan aldığım bilgiyi paylaşıyorum sizle

Lovato obd ii kitini öneriyor BRC'den bir üst kalitede olduğunu belirtti sizlere de sorduğum soruları aynısını kendisinde sordum

yeni beyin'li kitlerde bu tarz problemler iyice azaldığını sadece bakımlarını zamanında yaptırmayan araçlarda bu tarz problemlerin yaşandığını söyledi

OBD II Kit Teknolojisi

ne kadar doğru bir bilgidir yada ne kadar kaliteli bir ürün bende ustanın yalancısıyım

yinede bilen yada öneren varsa yardımcı olurmusunuz

Ben farklı bir araçta brc kullanıyorum yaklaşık 45bin km yaptı daha hiç sorun yaşamadım. Kış aylarında ayarlarını yaptırınca sıkıntı yaşatmıyor.

Fakat her gecen gün yeni bir teknoloji çıkıyor ve her çıkan yenilikte iyileştirilme olduğunu düşünürsek. Sorun yaşayacağını sanmıyorum arkadaşım.

abi ne zor iştir bu zorla para biriktirir bir araba alırsın sonra nasıl ekonomi yapalim diye çare arasın sonra bir bakıyorsun kendini bilgi yığını ortasında buluyorsun

çünkü bu konuda ne bilgin nede tecrüben var artık eş dosta sorar oluyorsun ordada gelen bilgileri topluyorsun hiç bir birbirini tutmuyor :)

sağolun sizler olmasanız herhalde iyice ortada kalicaz

bende atiker obd II kpg kitini kullanıyorum.Maşallah memnunum.Söylenenlere pek kulak asma her kafadan bir ses çıkıyor.Bence brc ye o kafar para vermene gerek yok...

Ahmet konuyu üyelerimz ibölümünden ilgili bölüme taşıdım bilgin olsun

Geri
Üst Alt