Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

LP 550-2 Valentino Balboni..

YCO

Kayıtlı Üye
lamborghini-gallardo-lp-550-2-valentino-balboni1.jpg

Doğuş Otomotiv'den yapılan yazılı açıklamada, Lamborghini otomobil firmasının, test sürücüsü Valentino Balboni şerefine, onun adını taşıyan Gallardo LP 550-2 Valentino Balboni modelini üreteceği belirtildi.

Gallardo serisinin yeni otomobilinin sadece 250 adet üretileceği dile getirilen açıklamada, bu modelin 550 beygir gücüne ve saate 320 kilometrelik azami hıza sahip olduğu kaydedildi.

Otomobilin 0–100 kilometre hızlanmasını 3,9 saniyede gerçekleştirdiği ifade edilen açıklamada, modelin ismini aldığı Valentino Balboni için şu bilgilere yer verildi:

''Valentino Balboni 40 yıl boyunca boğa armalı markanın spor otomobilinin karakteri üzerinde belirleyici bir etkiye sahip olmuştur. Yaptığı ince ayarlar ve test çalışmalarıyla 60'ların Lamborghini Miura'sından günümüzün Gallardo ve Murcielago modellerine kadar pek çok otomobil efsanesinin biçimlendirilmesine katkıda bulunmuştur.

Valentino Balboni 1967 yılında bizzat şirketin kurucusu Ferrucio Lamborghini tarafından işe alındı. Daha o zamanlardan genç Balboni'nin otomobillere karşı özel bir duygu beslediği açıktı. Balboni, 'Bir Lamborghini her zaman bir yarış otomobilinin keskinliğini, iyi bir arkadaşın güvenilirliği ile birleştirmelidir' diyor. 1973'ten itibaren markanın ürettiği her prototipin direksiyonu başına oturdu, hatta müşterilerine teslim edilmeden önce çoğu seri üretilen otomobil onun ellerinden geçti. Bu da Balboni'yi markanın dünya çapındaki hayranları ve müşterileri arasında olağanüstü bir üne ve statüye kavuşturarak, markanın en önemli temsilcilerinden biri haline getirdi

Foto 1

Foto 2

Foto 3..

max speed. 320
fena değil :)

ben bugun go karttan sonra ordaydım bi iki resım ekleyebılırsem ekleyım =)
ca5ddf2aa81a7beb90cbed7ac7593afd.JPG
[/IMG]

ne dıyosun koyuyum mu dıgerlerını de =)

yaw ben 11.30 gibi çıktım siteden (f1 yolu) fakat ne lambo ne de jandarma bi hareket göremedim kaçırmışım :(

ben teste çıkanların yerinde olsam yağmur yağdı diye iyi küfür ederdim sağlamından..

yaw ben 11.30 gibi çıktım siteden (f1 yolu) fakat ne lambo ne de jandarma bi hareket göremedim kaçırmışım :(

6 ya kadar pisttelerdi sonra butun lp560 ları tırlara kaldırdılar.haftaya ki organizasyon için hazırlık yapıyorlardı =)

---------- Post added at 00:15 ---------- Previous post was at 00:10 ----------

8e74025c6424e4247e6aff66c46644a7.jpg

bunlar yalnız lp560-4

Geri
Üst Alt