Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

lovato mu ? Brc mİ ? Bİrde usta tavsİyesİnde bulunabİlİr mİsİnİz ?

Yalnız ben sana şunuda söyleyım marka bir tarafa ustada çok önemli bir etkendir.
işini bilmeyen merdivenaltı yerlerde sakın montaj yaptırma.. yetkili servislerde taktır..

damla ve aytok Türkiye disribütörü bunların sitesınden yetkili servis adreslerını al..

giderde ustaya sorarsan yetkili servismisin diye tabiki abi ayıp edıyosun der hayır demez hiç

zaten lovatonun sitesinden yetkili bayi olan çözüm otogaz sistemleri ile görüştüm konuştugum kişide iyi birisi gibiydi bakalım yarın gitmeyi planlıyorum :) inş sonu hayırlı olur . fakat bazıları ses yapıyor benzin gibi değil diyorlar tabiki benzinli arabanın performanısı beklemiyorum ama çok fark ediyor mu onu çok merak ediyorum . yani sonradan keşke taktırmasaydım bu ne araba gitmiyor falan gibi bir tepkim olur mu sence ????

zaten lovatonun sitesinden yetkili bayi olan çözüm otogaz sistemleri ile görüştüm konuştugum kişide iyi birisi gibiydi bakalım yarın gitmeyi planlıyorum :) inş sonu hayırlı olur . fakat bazıları ses yapıyor benzin gibi değil diyorlar tabiki benzinli arabanın performanısı beklemiyorum ama çok fark ediyor mu onu çok merak ediyorum . yani sonradan keşke taktırmasaydım bu ne araba gitmiyor falan gibi bir tepkim olur mu sence ????

doğukan kardeşim şu bir gerçek benzinin yerinide performansınıda hiçbirşey tutmaz kim ne derse desin bu varolan bir gerçek..
Ses falan yapmıyor merak etme sen.. performansında çok düşüş olmaz 5 ile 10 km en fazla..

ilk taktırdıktan sonra motorun adaptasyonu biraz sıkıntılı oluyor yani devir aralıkları çok düşüyor
bu dönemde sakın arabayı zorlama ne oldu bu arabaya nıye gitmıyor diye panik yapma 2-3 depo lpgde
kullandıktan sonra sistem ayarlaması değiştirilecek bu değişimden sonra araban normale dönecek..

dogukan
ben 1.4 yeni ibizama landirenzo taktırdım 1300 tl ye hiçbir sıkıntım yok 6000 km dir bir sıkıntı cıkmadı
50 tl ye sehir içi 250 km falan yapıyorum ama gecen farklıbir yerden gaz aldım 230 km de bitti tekrar surekli aldıgım yerden gaz alınca 260 km gitti
yani nerden taktırdıgının haricinde gazı nereden aldığın da önemli
bazen uzun yolda degişik yerlerden aldıgım oluyor cekiş farkını hemen hissedebiliyorsun
guvenebilecegin malının arkasında durabilecek birine taktır lpg yi
bir de ben aracın muayenesi ne kadar ruhsata işletmeyeceğim diye konuştum adamla onlarda lpg dolum ağzını tamponun içine koymuşlar dışarıdan belli olmuyor
Benim taktırdıgım bayi seat servisinin karsısında bana yakıttan kaynaklanan bir hasar olusursa motorda servisten faturayı alın gelin dediler landirenzonun garantisi varmış yakıt sistemi arızasına karsı

dogukan
ben 1.4 yeni ibizama landirenzo taktırdım 1300 tl ye hiçbir sıkıntım yok 6000 km dir bir sıkıntı cıkmadı
50 tl ye sehir içi 250 km falan yapıyorum ama gecen farklıbir yerden gaz aldım 230 km de bitti tekrar surekli aldıgım yerden gaz alınca 260 km gitti
yani nerden taktırdıgının haricinde gazı nereden aldığın da önemli
bazen uzun yolda degişik yerlerden aldıgım oluyor cekiş farkını hemen hissedebiliyorsun
guvenebilecegin malının arkasında durabilecek birine taktır lpg yi
bir de ben aracın muayenesi ne kadar ruhsata işletmeyeceğim diye konuştum adamla onlarda lpg dolum ağzını tamponun içine koymuşlar dışarıdan belli olmuyor
Benim taktırdıgım bayi seat servisinin karsısında bana yakıttan kaynaklanan bir hasar olusursa motorda servisten faturayı alın gelin dediler landirenzonun garantisi varmış yakıt sistemi arızasına karsı

anladım daha çok lovato üzerinde yoğunlaştım açıkçası ama onuda araştırmak isterim . Teşekkürler

Ben brc servisinde çalışmaktayım ve ben taktıgım için değil ama servis ve yedek parça ve satış sonrası hizmette türkiyede 1 numara olan BRC yi tavsiye ederim. Türkiyenin neresinde olursanız olun Yetkili Brc servisine girmeniz dahilinde, online sistemle aracınızın nerde takıldığı, geçmişte nasıl bir servis işlemi gördüğü kayıtları ve garantisinin sağdece bir kagıt parcasıyla degil online sistemle sizin bile kontrol edebileceginiz bir uygulaması vardır. Herşey sistematik tir.

Ben şahsen her ürünü alırken şatış sonrası hizmetini araştırırım her yerde servisi varmı varsa bu servislerin bana bakış açısı ne olur. garntimi nasıl kanıtlarım da ve yedek parca sorunu yaşatılmaz die.. Biz başka bir ürününde bayisiyiz şahsen o ürünün bizde montaj yapılmamış il dısı arızalı araçlar geldiğinde yedek parça takmamaya çalısıyorum çünki online sistemi yok.degiştirsen italatcı firmadan bana ne zamn nasıl dönecegi mechul oluyor hatta bazen o aracın arızasını paraca değişimi yaparak yaptıgımız için zararlı bile oluyoruz. Montaj yapan firma haricinde girdiğiniz bir servisdeki i arızaya bakacak ustanın insiyatifine kalmamalıdır paraça değişimi ve garanti uygulaması.

Ayrıca Bosch enjektör kullanmasıda en buyuk avantajıdır. Sizlere tavsiyem Bosch enjektör kullanan lpg markalarını tercih etmenizdir. Bu enjektörler gazı herzamn aynı sevıyede silindire pompalama görevi yapar. Diger valtek enjektörler ise yaylı aç kapa sistemi ile calısır ve zamanla bu yaylar esnekliğini kaybeder ve motora giren gas ın gerekli olandan fazla veya eksik olarak oynamalar başlar buda arıza lambası yakmaya ve daha sonrasında oksijen sensörü daha da ileri katalizör dagılmasına kadar gider, bu herzaman böyle olacak anlamına gelmiyor tabi ama gerekli araştırmaları yaparken bu konularıda araştırmanızı tavsiye ederim.

En azından Yetkili oto satıcılarının (Hyundai-Fiat-Opel-Chevrolet-vs..) tercih ettiği otogas markalarını tercih etmenizi öneriyorum.

2008 leon stylance'ıma uzun araştırmalar sonucu lovatonun yeni çıkan plus serisinden taktırdım, tavsiye ederim. Taktırdığım yerde hemen hemen tüm markalar vardı ama ustaların leonlara genelde lovato uyguladıklarını ve hiç bir sorunla karşılaşmadıklarını söylemeleri üzerine karar verdim. Yaklaşık 7000 kmdir kullanıorum herhangi bi lamba yakma, ses çıkarma vb sorunla karşılaşmadım çok şükür. Arkadaşların dediği gibi usta çok önemli, sızdırmazlık raporu almaya gittiğimde raporu veren mühendis bana ustanı tebrik et, dört dörtlük olmuş demişti :):):)

ArkadaŞlar yarin gİdİyorum :)) lovato mu ? Brc mİ ??? :))

Geri
Üst Alt