Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lovato lpg rolanti problemi

carmentillo

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 3 ay önce aracıma lovato marka lpg taktırdım takıldığı günden beri rolanti problemi yaşıyorum araç hareket halinde sıkıntı yok boşa atıncada sıkıntı yok ama lambada beklerken devir bi düşüyo bi çıkıyo bunu her zamanda yapmıyo kafayı yicem lpg enjektöründemi sıkıntı yoksa bujıleri değiştirsem düzelirmi bilemiyorum yakıt sarfiyatı güzel ama bu durum can sıkıyo tecrübe sahibi arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim

kendi kendine gaz mı veriyor?bende de lovato var ve arada bir kendi kendine gaz veriyor lambalarda beklerken.sizinki de mi böyle..

Bu sorun genelde bogaz kelebeğinden kaynaklanıyo gaz taktırdığınız yere götürüp ayar yapmasını isteyin ve motor tam ısınmamış ise de böyle yapıyor. Canınızı sıkmayın çok büyük bir problem olduğunu sanmıyorum.

Boğaz kelebeğini orda temizlediler benimle ilgilenen kişi makina mühendisi sabhtan akşama 3 gün gittim farklı zamanlarda ilk başlarda stop ediyordu şimdi etmiyo ama bazen araba seri gidiyo bazen bayılıp kalıyo buna bağlıyorum ister istemez

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Seçkin kardeş benimkine gaz veriyo diyemeyiz hep alıyo yani rolanti gazdayken 800 devir seviyelerinde birden 300-400 e iniyo öyle söyleyim sana

Arkadaşım denemişsindir fakat sormak istedim. Gaz aldığın yeri değiştirdin mi? Depoyu boşaltıp başka yerlerden gaz alıpta denedin mi ?

rpm düzenleyici sistem taktırdım ama benimki de düzeldi sayılmaz. Âmâ senin sistem yeni yapmaması lazım benimki kaç yıllık Allah bilir.

Merhaba bu konuyla alakalı bende konu açmıştım ama bi netice alamadım ben lovato taktıralı 5 aya yakın oldu aynı problem bende de var 10-15 kere gittim ayar yapılıyor ama sonra eskisi gibi oluyor en son tespit ettiğimiz arıza landa sensörünün yakıt karışımını ayarlayamamasıydı. bujileri de tek tırnak olarak değiştirdik çok fark ettiği söylenemez yakıt olarak da düzensiz yakıyor İstanbul şehir içi 85 tl ile 300km yol yapıyorum bazen 265-275 arası gidiyor birde gaza basınca ince bir metal sürtme sesi geliyor bence kitten kaynaklı bir problem, kendi kendine gaz vermesi landa sensürüne giden zengin yakıt karışımı olduğu 2 ustanın ortak düşüncesiydi ama sorunun çözümünü bulamadık

Bende cumartesi günü bujıleri değiştirdim ama orjınal 3 tırnaklı bi adaptasyon yaptılar biraz dene dediler bakalım ne olacak benim araç 20-21 kuruş yakıyo ondan memnunum bide bu olay düzelse daha iyi olacak

Geri
Üst Alt