• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Lotus patronu şimdiden istifasını açıkladı

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
32
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556
Lotus takım patronu Tony Fernandes, takım patronluğu görevinde uzun süre kalmak gibi bir düşüncesinin olmadığını, 2010 sezonunu başlamasından kısa bir süre sonra bu görevden ayrılacağını ifade etti.

Formula 1'in en yeni takımının patronluğuna atanan Fernandes, ekibin ayaklarını yere basmasından kısa süre sonra bu sorumluluğu başka birine devretmek istediğini belirtti.

Fernandes, Reuters'a yaptığı açıklamada, "Takım patronluğu pozisyonu, daimi olacak birşey değil. Bir noktada bu görevi devredeceğim. Bu görevi devralacak kişi tüm zamanını bu işe ayırarak, uygun bir şekilde çalışabilir" dedi.

Fernandes, "Benim görevim AirAsia'da. Sadece şunu ifade etmek istiyorum, Lotus olarak doğru bir yol, doğru bir görünüm, doğru bir gelecek ve doğru stratejik plan ve pazarlamaya sahibiz" şeklinde konuştu.

İstifasının ne zaman olacağı sorulan Fernandes, "Sanırım Melbourne'den sonra, belki takım patronluğu görevinden hoşlanır ve birkaç yarış daha devam ederim. Ama ondan sonra bu pozisyonu başka birine devredeceğim" cevabını verdi.

Lotus'un sürücü kadrosunu Ekim ayı sonunda açıklaması bekleniyor. Fernandes, Malezya hükumetinin takıma olan desteğine karşın, Lotus'un yerli pilotlarla yarışmak gibi bir zorunluluğun bulunmadığını ifade etti.

Takımın amaçlarına en iyi şekilde hizmet edecek tecrübeli bir pilotla yarışılması gerektiğini savunan Fernandes, "Benim şahsi tercihim, kariyerinin sonuna geliyor olsa bile, tecrübeli biriyle çalışmak olacak. Tecrübesinden faydalanıp aracı geliştirmede yardımcı olacak birine ihtiyacımız var. Bu çok önemli" dedi.

TurkiyeF1.com
 

Byefsane

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
3,556
Yaş
28
İsim
Atilla Peynirci
Nereden
Isparta
Plaka
32AP154
Teşekkür ettik yiğit abiiii :)
 
Üst Alt