Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Liuzzi Monza'da pistlere dönüyor

YCO

Kayıtlı Üye
vitantonio-liuzzi-face.jpg

Force India, Ferrari'ye Giancarlo Fisichella'nın yerine, ikinci araçta, takımın yedek pilotu Vitantonio Liuzzi'nin yarışacağını açıkladı.

Force India patronu Vijay Mallya'nın, geçtiğimiz hafta Fisichella'nın Ferrari'ye kiralanmasına izin vermesinden sonra, Liuzzi'nin ikinci araca geçmesi bekleniyordu.

Mallya yaptığı açıklamada, "Tonio'ya yeniden yarış koltuğuna geçme fırsatı vermekten dolayı çok mutluyum. Son iki yıldır yarışma arzusuyla yandığını biliyorum" dedi.

Force India'nın oldukça rekabetçi bir seviyeye geldiğini belirten Mallya, "Bu ivmeyi devam ettirecek bir pilota ihtiyacımız var. Tonio için, hem takıma, hem de izleyicilere hızlı ve profesyonelliğini göstermek için güzel bir şans olacak. Ben bu fırsatı değerlendireceğinden eminim" şeklinde konuştu.

28 yaşındaki İtalyan sürücü son olarak 2007 sezonu sonunda yarışmıştı. Liuzzi, Force India aracını ise en son Kasım ayında test etmişti.

Liuzzi bununla birlikte Force India'nın etkileyici performansını sürdürmek için iyi bir iş çıkarabileceği konusunda iyimser.
Liuzzi, "Tekrar pistlere dönüp yarışmayı, özellikle de kendi evimde, Monza'da yarışmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Vijay'a bana bu fırsatı verdiği için gerçekten minnettarım. Takımın ilerlemesini sürdürebileceğimi inanıyorum. Oldukça iyi durumdayım ve puan almayı çok istiyorum" dedi.

TurkiyeF1.com

Geri
Üst Alt