Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Liuzzi: 'Hız sıkıntım olmayacak'

YCO

Kayıtlı Üye
Bu hafta sonu İtalya Grand Prix ile yeniden yarış aracına geçecek olan Vitantonio Liuzzi, hız konusunda sıkıntı yaşamayacağını ifade etti.

Giancorla Fisichella'nın Ferrari'ye transferinin ardından Force India'da yarışacak olan Liuzzi, 2007'den bu yana Formula 1'de yarışmıyor.

Uzun süredir test sürüşü de yapmayan 28 yaşındaki İtalyan pilot, buna rağmen Monza'da hız konusunda bir endişesi olmadığını ve hızlı olacağına inandığını belirtti.

Liuzzi, "Kendimi sürekli hazır tuttuğum için şu an araca geçmeye hazırım. Pist dışındayken yaptığımız çalışmalar formda kalmama epey yardımcı oldu" diye konuştu.

Monza'nın fiziksel açıdan harika bir pist olduğunu belirten Liuzzi, "Singapur daha zor olur, çünkü bilmediğim bir pist. Geçtiğimiz sene herkes pistin çok fiziksel olmasından şikayetçiydi" dedi

Liuzzi, "Hız beni endişelendirmiyor. Yarış aracına geçtikten hemen sonra ihtiyacım olan hızı bulacağımı düşünüyorum. Her zamankinden daha formdayım" şeklinde konuştu.

Monza'nın tüm şampiyonanın en tarihi yarışlarından biri olduğunu kaydeden Liuzzi, "2004'de F3000'deyken burada kazandım, inanılmaz bir duyguydu" dedi.

TurkiyeF1.com

Geri
Üst Alt