Liuzzi gelecek sene yarışacağına inanıyor | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Liuzzi gelecek sene yarışacağına inanıyor

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#1
Tonio Liuzzi, sezonun geriye kalan beş yarışında güçlü bir performans sergileyerek, gelecek yıl da Force India'da yarış koltuğunda kariyerine devam etmekte kararlı olduğunu ifade etti.

Giancarlo Fisichella'nın Ferrari'ye transferinin ardından yarış aracına geçen 28 yaşındaki İtalyan pilot, 2007'den bu yana yarışmamasına karşın ortaya çıkan durumun "neler yapabileceğini göstermesi açısından kendine iyi bir fırsat sunduğunu" söyledi.

Liuzzi, "İyi bir performans sergilemek benim için gerçekten çok önemli olacak. Burada bulunduğum süre içinde aracın gelişimine yardımcı olmak için gerçekten çok sıkı çalıştım. Eminim ki, gelecekte de güçlü bir pozisyonda olurum" dedi.

Yaklaşık 10 yıl sonra Felipe Massa'nın yerine, iki yarışa çıktıktan sonra koltuğunu Fisichella'ya bırakan Luca Badoer'in durumuna düşme endişesi yaşamasının sözkonusu olmadığını kaydeden Liuzzi, "Onun durumu benden çok farklı. Çünkü 10 senedir yarışmıyordu. Bense Force India ile geçtiğimiz sene Kasım ayına kadar sürüşler yaptım. Dolayısıyla Kasım'dan bu yana ölü vakit olarak çok kısa bir zaman geçti" diye konuştu.

Bu arada Fisichella'nın Spa'daki başarısını Monza'da tekrarlamasının da zor olacağını belirten Liuzzi, "Spa çok özel şartları olan bir pist. Büyük bir gelişim içinde olsak da orada bir podyum beklemiyorduk. Fakat araç özellikle hızlı pistlerde rekabetçi oluyor. Bununla birlikte burada soru, KERS'li araçların ne kadar etkin olacağı. Çünkü Monza gibi bir pistte KERS büyük fark ortaya çıkaracaktır" dedi.

TurkiyeF1.com