Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lisede 45 cm'lik 'haremlik-selamlık' kuralı

bu tarz olaylarda gündem şişirilmesine dikkat arkadaşlar. ve dikkatinizi çekerim yer yine mersin. lütfen biraz düşünelim eylül ayından bu yana mersinden gelen bu tarz 3. haber bu. yazılanların hepsini okudum, harun arkadaşıma katılıyorum. biraz daha alt yapıyla ilgili düşünmek gerek bence.

mersindeki 1 okulun Türkiye geneline oranından fazladır..

peki gidisata gore hangisinin cogalma ihtimali var, taksimdeki bira icen kizlarin mi, mersin benzeri okullarin mi... taksimden baska yer kalmadi zaten... birak anadoluyu istanbulun en gozde (moda sahil) yerlerinde ickili lokantalar kapatildi, icki icenler dovuldu.. ramazanda yemek servisi yok iftar saatleri disinda.. gece 3 te bira icip eglenen kizlarin olmasi ahlaksizlik demek degildir..

peki gidisata gore hangisinin cogalma ihtimali var, taksimdeki bira icen kizlarin mi, mersin benzeri okullarin mi... taksimden baska yer kalmadi zaten... birak anadoluyu istanbulun en gozde (moda sahil) yerlerinde ickili lokantalar kapatildi, icki icenler dovuldu.. ramazanda yemek servisi yok iftar saatleri disinda.. gece 3 te bira icip eglenen kizlarin olmasi ahlaksizlik demek degildir..

valla son 10 senedir, şeriat benzeri kurallara mı daha çok yaklaşıyoruz, yoksa Türk aile yapısından mı daha çok uzaklaşıyoruz diye sorarsan, bence 2. seçenek.. geçen cumartesi gecesi, önce caddedeki barlar sokağına,ordan kadıköy,ordan da taksime gittim..manzara birbirinden çok farklı değildi..Kanunen içki-sigara satışının yapılmaması gereken gençler, arabanın arka camından yola kusuyordu..ya da yılbaşı akşamı alkol alalım diye carrefoura gittiğimde gördüğüm manzara..içki reyonu mu,şampiyonluk maçına bilet alınan gişe mi,ayıramazsın..

gece 3 te içen 15 yaşında kızlar ahlaksızdır diye bişey demedim,diyemem de..ailelerinin ve kendilerinin seçimi..o bana düşmez..ancak,benim kızım olsa,15 yaşında yollarda bira içemez..ha,bunlar demek değildir ki,ben içkiye karşıyım,kimse içki içmesin..Ben de yeri geldi mi içerim..karşı falan da değilim..

Özgür bana tuhaf gelen şu, senin açtığın o Can Dündar konusunun altına "iran gibi olacaz,şeriat gelecek" yazılmıyor.. ya da "bunlar boş..hepsi yalan öyle bişey yok..şeriat gelmek üzere,bunlar hikaye" yazılmıyor.. ama şu an için,sadece iddaa dan ibaret bir olay için "şeriat,iran,bunlar başlangıç" yazılıyor.. ya ben farklı bir ülkede mi yaşıyorum? hükümet bir kanun yayınladı da haberim mi yok? sen muhtemelen benden daha iyi bilirsin, taksimde,kadıköyde, geceleri barlardaki insanların yaş ortalaması kaç? benim yarı yaşımdaki kızlar gece 3lerde elde biralarla taksimde gezmiyor mu? hangi şeriat,hagi irana gidiyoruz?

Harun bahsettiğin yer İstanbul..Henüz buralarda olan bişey yok ama daha önce medyada yayınlanan haberleri hatırlarsan Türkiye'nin birçok kentinde içkili yerlere getirilen sınırlama,şehir dışına yönlendirme gibi haberlerde vardı..Bunlarda Türkiyem den manzaralar ve zihniyetler..:)

Harun bahsettiğin yer İstanbul..Henüz buralarda olan bişey yok ama daha önce medyada yayınlanan haberleri hatırlarsan Türkiye'nin birçok kentinde içkili yerlere getirilen sınırlama,şehir dışına yönlendirme gibi haberlerde vardı..Bunlarda Türkiyem den manzaralar ve zihniyetler..:)

Hasan Abi,7 sene okudum ben sakarya üniversitesinde..(5. sene 2. dönem 6 ay uzaklaştırmalı) emin ol biz ilk gittiğimizde,1999 da,hem şehrin,hem üniversitenin hem de öğrencilerin durumu,mezun olduğum 2006 ya kıyas kabul etmez düzeydeydi..konu sadece içki olarak düşünülmesin..genel örf ve adetlerden bahsediyorum..şeriata doğru gidiş olsa, çark caddesinde yürürken dayak yiyen çiftler,hala yürüyemiyor olurdu..keza sapancada,kırkpınarda,ya da şehrin göbeğinde barlar vardı..bunların birçoğu da 1999 dan sonra açıldı..Gazete-Tv haberlerine çok inanmamak lazım abi..aynı haberi 2 farklı görüşlü gazeteden okuduğunda,tvden dinlediğinde çok komik oluyor.. en basiti, geçen kış doğuda biyerde kömür dağıtımı haberi..1. tv: yine kömür dağıtıldı..esnaf şokta.."abla yine dağıttılar..biz napacaz..kömür satamıyoruz.." 2. tv: yine kömür dağıtıldı..fakirler mutlu.."abla kömür paramız yok,bu kömür olmasa,donacaktık.." ben şimdi hangi habere göre yorum yapıcam? ikisi de kendine göre haklı..

bu arada,kimse beni kız-erkek haremlik selamlık olsun,içki yasak olsun taraftarı bir adam sanmasın, bunları yazınca bi an öyle hissettim..benim derdim şu, ne irana,ne şeriata doğru bir gidişe inanmıyorum

valla son 10 senedir, şeriat benzeri kurallara mı daha çok yaklaşıyoruz, yoksa Türk aile yapısından mı daha çok uzaklaşıyoruz diye sorarsan, bence 2. seçenek.. geçen cumartesi gecesi, önce caddedeki barlar sokağına,ordan kadıköy,ordan da taksime gittim..manzara birbirinden çok farklı değildi..Kanunen içki-sigara satışının yapılmaması gereken gençler, arabanın arka camından yola kusuyordu..ya da yılbaşı akşamı alkol alalım diye carrefoura gittiğimde gördüğüm manzara..içki reyonu mu,şampiyonluk maçına bilet alınan gişe mi,ayıramazsın..

gece 3 te içen 15 yaşında kızlar ahlaksızdır diye bişey demedim,diyemem de..ailelerinin ve kendilerinin seçimi..o bana düşmez..ancak,benim kızım olsa,15 yaşında yollarda bira içemez..ha,bunlar demek değildir ki,ben içkiye karşıyım,kimse içki içmesin..Ben de yeri geldi mi içerim..karşı falan da değilim..

kardes genelle cok alakasiz, en uc nokta konum ve olaylari referans aliyorsun kendine.. taksimde gorduklerin ulkenin %0.01 ini bile temsil etmiyor.. yilbasi gunu harici icki reyonunda kuyrugu birak insan goremiyosun... ben ickiyi savunmuyorum, icki icerek yapilan rezilliklerde icenleri baglar.. ama bu bir ozgurluktur, baskasinin ozgurlugune rahatsizlik vermedigi surece .. burada rahatsiz edici olan, kafalari bel altinda calisan bir takim zihniyetlerin cocuklari da bu yasta kendileri gibi gorererek, ruhsal gelismelerini ve dolasiyyla geleceklerini ( ve onlarda buyuyunce baska geleceklerin hayatini etklieyece) kararlar almasidir..

Bnce celişyrsn turk aile yapisinda şeriatin yeri yokturki? Araplaşmakta turk aile yapısndan uzaklaşmaktr unutmayalm lutfen...

Bnce celişyrsn turk aile yapisinda şeriatin yeri yokturki? Araplaşmakta turk aile yapısndan uzaklaşmaktr unutmayalm lutfen...

konuya saptırmayalım arkadaşlar araplaşmakla türk aile yapısının ne ilgisi var her arap şeriatçı olacak diye de birşey yok

Geri
Üst Alt