Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leonun tamponu çarpmış kuzen (cupra değişiklik)

Erhan kaza yaptıysan değişmek için 600 tl istemezler,sen kazasız olarak sordun sanırım.

Öncelikle geçmiş olsun. Dün Erya'daydım ve bi kaç parça fiyatı almak için yedek parça bölümü ile görüştüm. Bu sırada bu farkın ne kadar olduğunu merak edip bende sordum. Cupra ön tamponun fiyatının arttığını, bu gibi durumlarda işçilik ve boya her iki tampon içinde aynı olduğu için, fark 400 TL dediler. Bunun içinde panjur da dahil. Sis ve sis ızgaraları orjinal tampon ve Cupra tamponu için aynı olduğu için onlar için ekstra fiyat çıkarmadılar. Eğer arka tamponda da aynı durumda olan arkadaşlar varsa onun içinde fark yanlış bilmiyorsam 150-200 TL gibi bi rakam. Eğer Erya'ya giderseniz yardımcı olurlar size, zorluk çıkartmazlar...

Arkadaşlar daha geçen hafta bu konu ile ilgili hem aygüv ile hem de erya ile görüştüm.
Makyajlı leon'lara cupra tampon takarken panjuru değiştirmek zorundasınız. panjur fiyatı 120tl.
Cupra tampon sis farı ızgarası ve plakalık arkasında ki ızgara ayrı ve farklı olduğundan bunların fiyatını ödüyorsunuz.(Sis ızgaralarınız hasarlıysa fiyattan düşerler)
Toplam maliyet ortalama tampon için 220tl civarında + panjur fiyatı olur.
Ben 160 TL ye yaptırmıştım aygüv'de.

Öncelikle geçmiş olsun. Dün Erya'daydım ve bi kaç parça fiyatı almak için yedek parça bölümü ile görüştüm. Bu sırada bu farkın ne kadar olduğunu merak edip bende sordum. Cupra ön tamponun fiyatının arttığını, bu gibi durumlarda işçilik ve boya her iki tampon içinde aynı olduğu için, fark 400 TL dediler. Bunun içinde panjur da dahil. Sis ve sis ızgaraları orjinal tampon ve Cupra tamponu için aynı olduğu için onlar için ekstra fiyat çıkarmadılar. Eğer arka tamponda da aynı durumda olan arkadaşlar varsa onun içinde fark yanlış bilmiyorsam 150-200 TL gibi bi rakam. Eğer Erya'ya giderseniz yardımcı olurlar size, zorluk çıkartmazlar...

Seçkin sis farlarının ızgaraları aynı değil. Yanlış bilgi vermişlerdir yada yanlış anlamışsındır:)

Yanlış anlamış da olabilirim fakat panjur hariç diğer ızgaralar için fark çıkmaz dediler. Hatta bana teklif şeklinde bilgisayardan çıkarıp verdi kabaca 400 TL civarı dedi ön taraf için tamamen tampon farkı. Ama sen toplam 160 'a yaptırdıysan gayet iyi yaptırmışsın...

öncelikle geçmiş olsun... 2 yol var taktırmak için..

1-) Servisle konuşup taktırmak aradaki farkı vermek

2-) Bunu kabul etmezler ise, siz aracı servise bırakın raporunuzu tutun servise diyin ki ben sizin anlaşma kapsamınız dışında bu aracı yaptırmak istiyorum siz ekpertiz çağırın yeter. Böylelikle yapıyorlar aracınızı ödemeyi servise siz yapıyorsunuz kasko şirketide size ödeme yapıyor servise değil. Bu konuda sizi yönlendirirler zaten. Ama şunuda unutmayın bu şekilde yaptırırsanız aracı ödeme yaparken belirtin iskontoyu uygulasınlar size kasko iskontosunu..

abi hatırlıyomusun bilmiyorum ocak ta görşmüştük cupra tampon hakkında aynı şey için ben kaskonun anlaşmalı olduğu servise bıraktım aracı orj tampona 650 demişlerdi (tam fiyat aklımda değil 3aşağı 5 yukarı) servis yetkilisine ben orjınalı istemiyorum cupra tamponu istiyorum dedim aradaki fark 200 liraydı kabul etti onlarda cupra tamponunu o şekilde getirttim yani kaskonunuz anlaşmalı olduğu servisi tercih ederseniz sizin için daha iyi olur gibime geliyo .

teşekkür ederim

bi bakın onarım verirler heralde buna
3. resimde kapağın altındaki panjurun köşe tarafı yırtılmaya başlamış giibi

ibrahim sahin bey siz nerde yaptırmıştınız??

Ekli dosyalar

• 18052011054.jpg
    18052011054.jpg
    84.8 KB · Görüntüleme: 40
  • 18052011051.jpg
    18052011051.jpg
    90.1 KB · Görüntüleme: 44
  • 18052011052.jpg
    18052011052.jpg
    82 KB · Görüntüleme: 37
abi hatırlıyomusun bilmiyorum ocak ta görşmüştük cupra tampon hakkında aynı şey için ben kaskonun anlaşmalı olduğu servise bıraktım aracı orj tampona 650 demişlerdi (tam fiyat aklımda değil 3aşağı 5 yukarı) servis yetkilisine ben orjınalı istemiyorum cupra tamponu istiyorum dedim aradaki fark 200 liraydı kabul etti onlarda cupra tamponunu o şekilde getirttim yani kaskonunuz anlaşmalı olduğu servisi tercih ederseniz sizin için daha iyi olur gibime geliyo .

Valla ben kaskonun anlaşmalı olduğu yere gittim 750lira istediler benden

Ben aygüv'de yaptırmıştım. Erya'dan aldığım fiyatlar dediğim gibi.

geçmiş olsun..
makyajsız kasada verilen fark 160TL..

Geri
Üst Alt