Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leonumla İlgili Bir Kaç Problemim Var...

mantıklı :) şu pedallerin üzerine akan maddeyi araştıralım çözelim enes

çözecez inşallah onu da ender abi şimdilik temizledim pedalları bakalım tekrar aynı olayla baş başa kalırsam ilk işim servise gitmek olacak

Enes Sen o kapağı açmadanmı bittiğine karar verdin bu hidroliğin :D
Bizim araçlar yeni nesil olduğundan fren mekanizmalarında kullanılan fren hidroliğide düşük viskoziteli hidroliktir adı da DOT 4 tür, velakin DOT 3 (eski tip fren hidroliği) gibi Kırmızı, mavi, yada yeşil renkte olmadığından fren hidrolik haznesinin dışından seviyesi tespit edilemez, ya kapağını açarak bakman lazım yada arabayı veya hazneyi sallaman lazım.. Bidehakine öyle tespit et yapma bize böyle şakalar :D
Yalnız fren pedalının üzerine akan yağımsı sıvının hidrolik olduğunu düşünüorum ben hala serviste orayı ve fren merkez silindirinin etrafındaki keçeyi kontrol ettirip, neticesini burda bizle paylaşırsan iyi olur.. geçmiş olsun tekrar ;)

Enes Sen o kapağı açmadanmı bittiğine karar verdin bu hidroliğin :D
Bizim araçlar yeni nesil olduğundan fren mekanizmalarında kullanılan fren hidroliğide düşük viskoziteli hidroliktir adı da DOT 4 tür, velakin DOT 3 (eski tip fren hidroliği) gibi Kırmızı, mavi, yada yeşil renkte olmadığından fren hidrolik haznesinin dışından seviyesi tespit edilemez, ya kapağını açarak bakman lazım yada arabayı veya hazneyi sallaman lazım.. Bidehakine öyle tespit et yapma bize böyle şakalar :D
Yalnız fren pedalının üzerine akan yağımsı sıvının hidrolik olduğunu düşünüorum ben hala serviste orayı ve fren merkez silindirinin etrafındaki keçeyi kontrol ettirip, neticesini burda bizle paylaşırsan iyi olur.. geçmiş olsun tekrar ;)

:D ya evet Selçuk kapağı açmadan kontrol ettim ama dediğin gibi iyice bi salladım baktım bi hareket yok meğer ağzına kadar dolu olduğu için boş gözüküyormuş :) ya açıp bakmamamın sebebi de direk boş olduğunu sandığım ve bitmesinin nedenini pedallar üzerinde ki yağımsı tabakaya yorduğum içindi :) şimdi sildim pedalları bakayım tekrar buna benzer bi olay gerçekleşirse tekrar, direk servise gidecem. gelişmeleri de burada paylaşırım sağolasın tekrar ;)

Hidroligin dolu olmasina sevindim

Benim pedallardaki madde yikamacinin eseriymis, tekrari olmadi. Frenlerin hassasligi konusunda benim de dikkatimi ceken bir durum var, ilk araci teslim aldigim gun frenlere dokununca arac direk yere yapisiyordu, frene ayagim alismadigi icindir diye dusunmustum, ilerleyen gunlerde normale dondu. Yikadiktan sonra ilk gun yine ayni his vardi, ertesi gun yine normale donmustu. Balatalar temiz ve tozlu oldugunda bariz farkli tepkiler ortaya cikiyor sanirim. Tekrar yikattigimda belli olur.

Hidroligin dolu olmasina sevindim

Benim pedallardaki madde yikamacinin eseriymis, tekrari olmadi. Frenlerin hassasligi konusunda benim de dikkatimi ceken bir durum var, ilk araci teslim aldigim gun frenlere dokununca arac direk yere yapisiyordu, frene ayagim alismadigi icindir diye dusunmustum, ilerleyen gunlerde normale dondu. Yikadiktan sonra ilk gun yine ayni his vardi, ertesi gun yine normale donmustu. Balatalar temiz ve tozlu oldugunda bariz farkli tepkiler ortaya cikiyor sanirim. Tekrar yikattigimda belli olur.

benim şu an pedallar da bir yağ tabakası yok sildikten sonra bir daha oluşmadı siz yıkamacının eseri dediniz yıkamacı ne yapmış ki pedallara

Muhtemelen parlak görünsün diye sprey gibi birşeyler sıkmış. Bundan sonra zaten yıkamaya gittiğimde sadece paspasları yıkayın onun dışında camlar da dahil içine dokunmayın diyeceğim.

çok ilginç ya acaba beninkine de mi böyle bir şey yapmışlardır diye düşünüyorum da sürekli aracın başındaydım hiç sprey falan sıkarken görmedim üstelik aracı yıkatmamın üzerinden 2 hafta geçtikten sonra farkettim. bir daha ki gidişimde soracam

Ben yıkanırken başında değildim aracın, bindiğimde ayağım pedaldan kayıyordu, ayakkabının altı ıslak olduğu içindir diye düşündüm. Ertesi gün farkettim pedaldaki maddeyi, silerken de aceleyle yarım yamalak sildim, ilerleyen günlerde pedal lastğinin üst kısmında ve pedal demirinde hala çiğ damlaları gibi izler vardı ama ondan sonra dikkat etmedim. Akşam eve giderken unutmazsam tekrar bakarım hala var mı diye.

Ben yıkanırken başında değildim aracın, bindiğimde ayağım pedaldan kayıyordu, ayakkabının altı ıslak olduğu içindir diye düşündüm. Ertesi gün farkettim pedaldaki maddeyi, silerken de aceleyle yarım yamalak sildim, ilerleyen günlerde pedal lastğinin üst kısmında ve pedal demirinde hala çiğ damlaları gibi izler vardı ama ondan sonra dikkat etmedim. Akşam eve giderken unutmazsam tekrar bakarım hala var mı diye.

aynı şekilde bende de çiğ damlası formunda yağ tabakası vardı gerçi sildikten sonra bi daha oluşmadı inşallah dediğiniz gibi sprey sıkmışlardır

Geri
Üst Alt