Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leonumla İlgili Bir Kaç Problemim Var...

eneserol

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aranızda bilenleriniz vardır ben aracımı haftasonları kullanıyorum çok gerekmedikçe de hafta içi çıkarmıyorum garaj da yatıyor. Dün aracıma bi bakayım kontrol edeyim dedim sağını solunu, kaputu açtım sıvı haznelerini kontrol ettim resimdeki haznenin boş olduğunu gördüm :( dikkat ederseniz içinde hiçbir şey kalmamış bağlantı yerinde de ahfif bi yağ tabakası var gibi bu haznenin ne olduğunu da çözemedim üzerindeki yazıyı okudum anlamadım.

ikinci bir problem de pedallarımın üzerinde sanki çiğ düşmüş gibi damla damla yağ birinkintileri oluyor. bunun için 19 mayısta servise gittim tabi tatil olduğu için nöbetçi bir eleman bırakmışlar o da pek bir şey anlamadı araca kuaföre soktunuz mu dedi bende geçen ay boya koruma yapıldığını içini de normal şekilde temizlediklerini söyledim. belki pedallara sprey sıkmışlardır dedi ama ben bu işlemler sırasında hiç bir şey sıktıklarını görmedim şimdi düşünüyorum da acaba bu biten sıvı haznesi bununla alakalı olabilir mi :(

Resim128.jpg Resim127.jpg Resim131.jpg Resim132.jpg

Ekli dosyalar

• Resim132.jpg
    Resim132.jpg
    83 KB · Görüntüleme: 25
  • Resim127.jpg
    Resim127.jpg
    92.1 KB · Görüntüleme: 60
  • Resim131.jpg
    Resim131.jpg
    85.3 KB · Görüntüleme: 49
  • Resim128.jpg
    Resim128.jpg
    89.7 KB · Görüntüleme: 69
Enes baba O hazne Fren Hidroliği haznesi, İçiinde kalmayan Sıvıda Fren Pedalının Üstüne Akan Sıvı Sanırım, Pedal Bağlantı Kolunun Orda yada hidrolik Müşüründe Kaçak Var Arabaya Bu şekilde Sakın binme Hemen bi servise Göster Zira Şu anda Arabanın Fren Yapma Özelli Kaybolmuş Durumda Gözüküyor..

Sağolasın Selçuk yalnız bu servisler neden hiç bir halttan anlamazlar illa problemi kendimiz mi çözecez :kizgin: gidiyorum servise bakın böyle böyle diyorum adam sprey sıkmışlardır diyor ya be insan evladı açıp baksana kaputu hidrolik azalmış mı bitmiş mi yok anasını satayım :( peki normal de aracın bunun için bi arıza ışığı yakması gerekmiyor muydu :(

Enes baba O hazne Fren Hidroliği haznesi, İçiinde kalmayan Sıvıda Fren Pedalının Üstüne Akan Sıvı Sanırım, Pedal Bağlantı Kolunun Orda yada hidrolik Müşüründe Kaçak Var Arabaya Bu şekilde Sakın binme Hemen bi servise Göster Zira Şu anda Arabanın Fren Yapma Özelli Kaybolmuş Durumda Gözüküyor..

servise gidene kadar bi yere patlamazsak iyi o zaman :(

enes ufaktan cık yokla frenı eger hıc tutmuyosa zaten sakına cıkarma arabayı evın uzagına cekıcı cagır kaskodan ucretsız hakkında var servıse ceksınler

bence size yakın bir servis ile yada seat yol yardım ile görüşün,aracınızı çekici ile gelip alsınlar.o şekilde trafiğe çıkıp riske girmeyin.

Servis konusunda şunu söyleyebilirim bu söylediğim herkes için geçerli değil ama işinin ehli bir usta neden kendi dükkanını açıp ayda 5-6 bin lira kazanacağına serviste 1-2 bin lira maaşa bir ayını yatırır sorusundan aldığımız cevapla aynı cevaba geliyor senin sorun.. :)
Arabada ise Hidrolik Müşürü var elbette ama onun yanabilmesi için hidroliğin fren davlumbazının içinde de bitmesi lazım..

servise gidene kadar bi yere patlamazsak iyi o zaman :(

Dediğim gibi davlumbazın içinde kalmıştır muhakkak yoksa ışığı yanardı, Ama sen genede bi dene, çok uzak ise 1 litre hidroliği boşalt içine, gidene kadarda bitecek değil yha.. Sakın çekiciye tonla para verme..

Arkadaşlar aranızda bilenleriniz vardır ben aracımı haftasonları kullanıyorum çok gerekmedikçe de hafta içi çıkarmıyorum garaj da yatıyor. Dün aracıma bi bakayım kontrol edeyim dedim sağını solunu, kaputu açtım sıvı haznelerini kontrol ettim resimdeki haznenin boş olduğunu gördüm :( dikkat ederseniz içinde hiçbir şey kalmamış bağlantı yerinde de ahfif bi yağ tabakası var gibi bu haznenin ne olduğunu da çözemedim üzerindeki yazıyı okudum anlamadım.

ikinci bir problem de pedallarımın üzerinde sanki çiğ düşmüş gibi damla damla yağ birinkintileri oluyor. bunun için 19 mayısta servise gittim tabi tatil olduğu için nöbetçi bir eleman bırakmışlar o da pek bir şey anlamadı araca kuaföre soktunuz mu dedi bende geçen ay boya koruma yapıldığını içini de normal şekilde temizlediklerini söyledim. belki pedallara sprey sıkmışlardır dedi ama ben bu işlemler sırasında hiç bir şey sıktıklarını görmedim şimdi düşünüyorum da acaba bu biten sıvı haznesi bununla alakalı olabilir mi :(

Ekli dosyayı görüntüle 3950 Ekli dosyayı görüntüle 3948 Ekli dosyayı görüntüle 3949 Ekli dosyayı görüntüle 3947

haydaa yeni sıfır araba bu nerden çıktı şimdi :( :( :( ben öğlen aracıma gider bakarım sana hangi seviyede olduğunu söylerim kardeşim ama telefonla serviside ara bakalım bir ne dicekler hatta sana alturun telefonunu veriyim buyur : 0212 411 17 00 birde 0212 411 17 99 kardeşim burdan servise yönlendirsinler ustayla görüş bakalım ne dicekler

enes ufaktan cık yokla frenı eger hıc tutmuyosa zaten sakına cıkarma arabayı evın uzagına cekıcı cagır kaskodan ucretsız hakkında var servıse ceksınler

ya var ya şu an nasıl sinirliyim anlatamam bu kadar mı vurdum duymaz olunur ya :kizgin: kendimi geçtim sevdiğim insanları taşıyorum ben bu teneke yığının da :( geçen hafta yolda giderken bi ani fren yapma durumunda kaldım abs devreye girdi durdum. ama frene baya bi dipte basmamla durabildim allah korumuş o gün beni yoksa patlayabilirdim :( bu gün bi deneyecem Can bakalım eğer hiç tutmuyorsa çekici çağırır gönderirim :(

Geri
Üst Alt