Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leonum Sağ ön kapıdan içeriye su alıyor...

leeveent

Kayıtlı Üye
arkadaşlar daha öncede böyle bir sorun vardı... iyi kötü kapı döşemesini söküp içindeki su gelen yerleri slikonla kapatmıştım..1-2 haftadır da yağmurlu hava olmadığı için sorun görünmüyordu.. ama dün yine yağış vardı bi baktım herzamankinden daha fazla su almış içeriye...sabah bindim bi baktım paspas üzerine gazete sermiştim ıslanmış komple.. dolayısıyla taban döşemesinide sızarak ıslatmışş. bi türlü çözemedim tahliye deliklerine baktım tıkanıklık görünmüo ama su nereden geliyo çözemedim...sizce ne yapmam lazım daha önce bu sorunu yaşayanlar varsa yardım edin bana... :((

bu olay genelde ön camın su tahliyesinin tıkanmasının üzerine akan su farklı bi yol bulup polen filtresinin ordan araca girmesinden kaynaklanır..direkt kapıdan gelmesi için kapının hasarlı olması lazım bence..fitillerin vs. durumu çok iyi olmasa bile su almaz çünkü kapı..Leon I'de de durumun farklı olacağını sanmıyorum..

bu olay genelde ön camın su tahliyesinin tıkanmasının üzerine akan su farklı bi yol bulup polen filtresinin ordan araca girmesinden kaynaklanır..direkt kapıdan gelmesi için kapının hasarlı olması lazım bence..fitillerin vs. durumu çok iyi olmasa bile su almaz çünkü kapı..Leon I'de de durumun farklı olacağını sanmıyorum..

Yiğit inanmayacaksın belki ama dün yağmur vardı kapı döşemesini söktüm arabanın içinde oturup nereden sızıyor takip ettim..kapı içerisindeki hoparlörü cam motorunu üzerinde tutan bi levha var.. onun sol alt köşesinden ve orta kısmından damlatıyor... gittim bi kapalı otoparka kuruttum iyice damlatan yerleri sonra silikonla bi güzel kapattım damlatan yerleri. ama bu sabah bi baktım içeri yine su dolmuş... kapıyı açtım yine aynı yerden damlatmaya başlamış... sanırım silikonlanan yerler tam tutmamış.. anlaşılan havanın tamamen ısınmasını bekleyip kapı içerisindeki suyun kurumasını sağlamak lazım.. ondan sonra su geçirmez bi maddeyle orayı kapatmam lazım yoksa yakında torpidodan balıklama atlarım suya :))

arkdaşlar birde farlara da bazen su aldıgını görüyorum sizde bu tarz bugulanma yada su alma oluyor mu ...

benım ıbızamdada sol on koltugun altına su doluyordu polen fıltresımı ne tıkanmıstı bı kac sey degıstrdım duzeldı :)

Geri
Üst Alt