Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leonu ile Yeni Tanışanlar....

goretek

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar bu başlık altında leonları ile yeni tanışan arkadaşlara teknik bilgi verebilelim umarım sabit bir başlık olur diyorum.

Ben 2007 Seat Leonuma Bugun kavuştum 1.6 stylance modeli rengi siyah ilk görüşte aşık oldum ve satın aldım şimdi siz saygı değer arkadaşlarıma bir kaç sorum olacak

1- Aracım 2. viteste çok geç hızlanıyor bunun nedeni ne olabilir leonlarda klasik birşeymidir 3500 deviri geçince motorun sesini hissetmem normalmidir ?
2- Aracımı fulledim fakat kilometresini sıfırlayamadım nekadar yaktıgını tespit etmek istiyorum çünkü :)
3- Uzaktan Kumanda ile aracımı açtıgımda sadece sürücü kapısı açılıyor içeriden düğmeye basmadan diğer kapılar açılmıyor bunu nasıl halledebilirim
4-Benim Modelimle aynı olan Leon sahibi ibreyi düz yolda kaç gördü acaba sorabilirmiyim ?

Aracı inceleme şansım fazla olmadı donanım olarak tabi ki onun için yardımlarını bekliyorum saygıdeğer dostlarım...

Denizlili Leonculara da Selamlarımı iletiyorum Eğer Denizlide Leon Sahibi arkadaşlar var ise tanışmak isterim..

1- Bende de 1.6 var 2.viteste çok kötü sayılmaz yine de ama 3.viteste şahlanıyor sanki arkadan biri itiyormuş gibi..
2- Km. saatinin orda bir düğme var ona birkaç saniye basılı tutunca sıfırlanıyor. Sizinki farklı mı bilmiyorum tabi..
3- Sanırım sizin kapı kilidi bu şekilde kodlanmış, ilk basınca şoför kapısını 2. basışta diğer kapıları açıyor. Genelde tek araç kullananlar için yapılmış bir uygulama, eski aracımda da vardı bu. İptal edilebilir ama bence daha güzel bu şekilde.
4- Öyle sanıyorum ki 200'ü görür ama tahminim bu, basan arkadaşlar kesin bilgiyi verecektir..

1- bende böyle bir sorun yok.
3. Bu kilit konusundan bende şikayetciyim. Ben biniyorum tam kalkacagım yolcular yok ve çamı tıklatıyor :) kaldırılabiliyromuş bende şimdi öğrendim ilk fırsatta kaldıracagım.
4. ben en son 210 km yi gördüm. ama 180-200 km aralıgında baya bir süre gittim. 2 saat gibi. bir sorun yaşamadım.

Peki arkadaslar benzinin motorda yandıgı yere bir kit konuyormus yuzde 25 daha fazla yakıt tasarrufu saglıyormus bunu yaptıran arkadaslar var mı ve 2007 Leon stylance modelinde hız sınırlandırılmış olabilir mi? bu konuda engin bilgilerinize sığınıyorum :)

Seat
Model Leon
Submodel Leon II (1P)
Değişiklik 1.6 MPI (102 Hp)
Kapı 5
Power 102 hp
Maksimum hız 184 km/h
100 km / h durma arası İvme 11.7 sec
Yakıt deposu hacmi 55 l
üretim içine koyarak Yılı 2005 yıl
Coupe yazın Hatchback
koltuk 5
Boy 4315 mm.
genişlik 1768 mm.
yükseklik 1458 mm.
Dingil 2578 mm.
ön track 1533 mm.
Back track
1517 mm.
gövde azami miktar 341 l
motor Pozisyon Açık, enine
motor hacmi 1595 ccm
Max güç 5600 Rpm
Tork 148/3600 Nm
Silindir sayısı 4
çap silindir 81 mm.
İnme silindir içinde 77.4 mm.
sıkıştırma oranı 10.5
Number silindir başına valf 2
Yakıt Tipi A-95
Drive Açık
Number Dişli (mekanik şanzıman) ve 5
ön süspansiyon sabitleyici ile Bağımsız, Bahar McPherson,
Arka süspansiyon Bağımsız, stabilizatör ile yay çoklu bağlantı
Ön frenler Hava soğutmalı diskler
Arka frenler Disc
(Şehirde) Yakıt tüketimi 10.3 L./100 km
Yakıt tüketimi (şehir dışı) 5.9 L./100 km
Yakıt tüketimi (karma) 7.5 L./100 km
Ağırlık 1205 Kg
Maksimum ağırlık 1775 Kg
Tire boyutu 205/55 R16

3000 devirden sonra şahlanmasının sebebi Maximum Torka 3600 devirde ulaşmasıdır ve bu 5800 devir aralığına kadar devam eder ikinci viteste bayık olmasının sebebide ikinci vites şanzıman oranının uzun olması 3 te şahlanmasının sebebide 1. vites gibi kısa şanzıman oranı.. Uzun bi rampa bulursan 210 u görürsün..
LPG taktırmadan kullanma Ocağına incir ağacı dikme :eek:key:

Merhaba arkadaşlar bu başlık altında leonları ile yeni tanışan arkadaşlara teknik bilgi verebilelim umarım sabit bir başlık olur diyorum.

Ben 2007 Seat Leonuma Bugun kavuştum 1.6 stylance modeli rengi siyah ilk görüşte aşık oldum ve satın aldım şimdi siz saygı değer arkadaşlarıma bir kaç sorum olacak

1- Aracım 2. viteste çok geç hızlanıyor bunun nedeni ne olabilir leonlarda klasik birşeymidir 3500 deviri geçince motorun sesini hissetmem normalmidir ?
2- Aracımı fulledim fakat kilometresini sıfırlayamadım nekadar yaktıgını tespit etmek istiyorum çünkü :)
3- Uzaktan Kumanda ile aracımı açtıgımda sadece sürücü kapısı açılıyor içeriden düğmeye basmadan diğer kapılar açılmıyor bunu nasıl halledebilirim
4-Benim Modelimle aynı olan Leon sahibi ibreyi düz yolda kaç gördü acaba sorabilirmiyim ?

Aracı inceleme şansım fazla olmadı donanım olarak tabi ki onun için yardımlarını bekliyorum saygıdeğer dostlarım...

Denizlili Leonculara da Selamlarımı iletiyorum Eğer Denizlide Leon Sahibi arkadaşlar var ise tanışmak isterim..
hoşgeldin hemşerim plakanı guncellersen senı tanırım trafıkte duserım pesıne bırgun :) tanısma fırsatımız olursa her konuda yardımcı olmaya calısırım

hoşgeldin hemşerim plakanı guncellersen senı tanırım trafıkte duserım pesıne bırgun :) tanısma fırsatımız olursa her konuda yardımcı olmaya calısırım

merhaba kardeşim plakam 34 ATL 86 ( ama en kısa zamanda değiştirecem) .... 20 YE 303 ü yakalarsam bi kahve ısmarlarım muhabbete ederiz :)
senden öğrenecek çok şeyim var çünkü

merhaba kardeşim plakam 34 ATL 86 ( ama en kısa zamanda değiştirecem) .... 20 YE 303 ü yakalarsam bi kahve ısmarlarım muhabbete ederiz :)
senden öğrenecek çok şeyim var çünkü
tmmdır hıc cekınme sende denk gelırsen onumu bıle kesebılırsın :)

Böyle bir konuya gerek yoktu,forumda zaten her motor seçeneği ile ilgili konu vardı.Arama yaparak sorularına ulaşabilir herkes.Sohbet konusu gibi her şeyin bir arada olduğu bir konunun faydalı olduğunu düşünmüyorum açıkcası.En basitinden leona bir kit takılıyormuş %25 yakıt tasarrufu yaptırıyormuş sorusu başlı başına düşünmeden sorduğun bir soru olsa gerek.%25 lik ekonomi demek araba sahipleri için hatta bütün dünya için bir mucize demek olur.Böyle bir şeyin zaten imkanı yok.Konu benim şöyle sorularım var arabamı tanımıyorum cevaplarmısınız gibi bir şey olsaymış daha mantıklı olurmuş.

Geri
Üst Alt