Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leonmu-hondamı

ne yeni hondalar alman kırması ne de seat tam bir alman abi...1.8 manuel sedan veya hb civic i her halukarda 1.6 pancar motor leona tercih ederim...ancak işin içine dizel veya otomatik şanzıman girerse japonun yüzüne bakmam...bide turbolu ile atmosferik farkına girince kesinlikle turboyu seçerim yani uzatmayım 1.6 pancar motor leon alacağıma 1.8 140 hp civic can gibi olur kan gibi olur

Buda benim servis aracım :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Saka biya cok sevdiğim bi abimin hersabah beraber isi geliriiz araci kople mat beyaz yaptirdik pilastidip uygulamasi

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1389074579755.jpg
    uploadfromtaptalk1389074579755.jpg
    44.9 KB · Görüntüleme: 9
1.6 Leon'la 1.8 Civic karşılaştırılmaz ki... 1.6 leon ile yerlerde sürünürken 1.8hb civic ile sekerek gidersin... motor performans farkı kıyas görmez... konfor rahatlık olarak leon öne geçer ama o da lastik ebatlarından kaynaklanır.. 1.8 hb civic 225-45-17 lastikler ile geliyor zira...1.6 atmosferik leonu zaten geçtim, 1.6 TDI leonlar bile civic 1.8'e yaklaşamaz, yani performans isteniyorsa civic öndedir..

Yakıt olarak ise 1.8 hb civic 1.6 leondan az yakar...i-vtec teknolojisi ve güçlü motor araca ekonomi sağlıyor.

ses izolasyonu leon'da da iyi değil ama civic'te daha kötü... bu açıdan leon önde diyebiliriz...

i-shift konusunda ise, bu şanzıman tam otomatik değil, otomatikleştirilmiş manuel şanzıman, yani yakıtım manuel gibi olsun ama ayağım ağrıyor otomatik olması lazım aracımın derseniz güzel tercih olur... i-shift herkez tarafından kullanılabilir ama herkez tarafından konforlu kullanılamaz... i-shift'de sarsıntısız geçiş yapabilmek için kullanan kişinin otomobil bilgisi iyi olmalı, demek istediğim motorun sesini dinleyip dilinden anlamalı, ayağını ne zaman gazdan çekeceğini hissetmeli, arabaya buzdolabı muamelesi yapmamalı yani.. bayanlar için uygun olmadığı buradan anlaşılabilir...

Eğer aracı tanır dinler ve dilince konuşursanız çok yumuşak vites geçişleri ile uygumlu bir gidiş mümkün... ama öyle DSG gibi ben basayım o gereğini yapsın modu aramamak lazım... DSG çift kavramama, i-shift ile kıyas görmez...manuel modda i-sift kullanırken 2 cmlik bir alanda vitese ileri geri yaptırıyorsunuz ve sizden daha hızlı vites değiştiriyor ki, çok da keyifli oluyor (tabi bu normal kullanımda üst devirlerde red line a yakın değiştirirseniz biraz daha gecikmeli oluyor)

valla eşimde 1.4 i-shift hb var motoruda dinleseniz egzozuda dinleseniz adamı çok sinir edior.toyotadaki multimode bile daha kullanıcıyı dinleyen bir şanzıman.i-shiftin tek artısı 5.viteste giderken gazı köklediğinizde hızlanmak için birden 2.vitese atabilen tek şanzıman sanırım diğerleri 5-4-3-2 diye azaltarak düşüyor.yakıt konusunda evet doğru ama easytronic-multimode-i-shift hiçkimseye tavsiye edemeyeceğim şanzımanlar

valla eşimde 1.4 i-shift hb var motoruda dinleseniz egzozuda dinleseniz adamı çok sinir edior.toyotadaki multimode bile daha kullanıcıyı dinleyen bir şanzıman.i-shiftin tek artısı 5.viteste giderken gazı köklediğinizde hızlanmak için birden 2.vitese atabilen tek şanzıman sanırım diğerleri 5-4-3-2 diye azaltarak düşüyor.yakıt konusunda evet doğru ama easytronic-multimode-i-shift hiçkimseye tavsiye edemeyeceğim şanzımanlar

Son sıralamaya bir de CVT'yi katalım bence :)

1.4 i-shift kullanmadım bilemiyorum ama genel olarak i-shift'in sabit bir karakteri de yok zaten. her araç ve kullanıcı da farklı ortaya çıkıyor ki bu da şikeyetlerin çeşitlenmesine sebep oluyor.. bildiğim kadarı ile adaptif bir beyni var, kullanım karakterinizi takip kayıt ediyor... yani siz manuel modde araca kalibrasyon da yapabiliyorsunuz.. Örneğin manuel modde 3. viteste 3100 devirde vites değiştirmeyi adet halinde getirirseniz, araç bir süre sonra otomatik modda iken 3100 devir civarında vites değiştirir.. yani size adapte oluyor... 1.8 i-hift için ben memnun olduğumu söyleyebilirim, tabi ki DSG ile değil manuel bir araç ile kıyas ederek.. :)

1.8 hb civic almayı ben de düşündüm yalnız i-shift hakkında çok iyi şeyler duymadım ne kadarı doğru ne kadarı yanlış orasını bilemem. yalnız ben hondayı sedan istiyorum kesinlikle lpgli olacak ve otomatik şanzıman olcak..leon alırsamda kesinlikle 1.4 tsi motor olacakki lpg takılmıyor bu motorlara. piyasaya baktığımda aynı yaştaki araçlarda leonların km si bariz baya düşük hondaya göre.hangisini almalı bilemiyorum,arkadaşlar hondanın şanzımanı tartışıyolar ama en ıyı otomatik şanzımanlardan biri hondada (i-shift hariç).dsgyi bilemiyorum onuda çok övüyorlar yalnız.

1.8 hb civic almayı ben de düşündüm yalnız i-shift hakkında çok iyi şeyler duymadım ne kadarı doğru ne kadarı yanlış orasını bilemem. yalnız ben hondayı sedan istiyorum kesinlikle lpgli olacak ve otomatik şanzıman olcak..leon alırsamda kesinlikle 1.4 tsi motor olacakki lpg takılmıyor bu motorlara. piyasaya baktığımda aynı yaştaki araçlarda leonların km si bariz baya düşük hondaya göre.hangisini almalı bilemiyorum,arkadaşlar hondanın şanzımanı tartışıyolar ama en ıyı otomatik şanzımanlardan biri hondada (i-shift hariç).dsgyi bilemiyorum onuda çok övüyorlar yalnız.
hondanın i shift olmayan tam otomatiği hem araç performansından çalıyor hemde tüketimi arttırıyor onun için en iyi diyemiyoruz hondanın şanzımanlarına.hondaya göre leonların düşük tüketimli olması 1.4 tsilar için tüp olamadığından dolayı çok gezilemiyor.valla 35bin tl sınırı öyle bir sınırki tam sıkıntı bunun kaşı var onun gözü var neyi alsan birşeyi sıkıntılı olacak tipine bak hangisi hoşuna giderse onu al bakma gerisine tüplü olsun diye alırsın yarın tüp olur 4 lira...10 kuruş fazla olsun turbolu olsun gitsin dersin benzin olur 5.5 lira binemiorum dersin onun için ne olursa olsun tipine baktığında seveceğin bişe olsunki her türlü şartta arabanı sev

Geri
Üst Alt