Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

leonmu-hondamı

Konu, 'Leon 1P (2006-2009)' kısmında Durdu tarafından paylaşıldı.

1. Durdu

Durdu SCW Üyesi

4
    0
    1
    arkadaşlar herkese merhabalar öncelikle son günlerde kafamı kurcalayan aslında güzel ama bi o kadarda sıkıntılı bi durum var. 08-09 civicmi 08-09 leonmu? şimdi diyeceksiniz millet nelerle uğraşıyor bumu sıkıntı evet haklısınız tatlı bi sıkıntı aslında. hondanın içi çok güzel hele bej döşeme tadından yenmez, ama leonda bnm ilk göz ağrım (2001 model) =)) yakıt konfor ve vs tarzındaki görüşlerinizi bekliyorum cidden hangisini alsam bi türlü çıkamadım işin içinden. bütçemde max. 34-35 bin TL.

2. igci_01

igci_01
    V.İ.P ÜYELİK
    SCW Üyesi

4.519
    1.589
    113
    tüp şartmı?
    otomatik olsunmu?

3. seckin2001

seckin2001 Avrupa Bölge Sorumlusu

2.024
    1.671
    113
    honda ve leon kıyaslamaya gerek yok ikiside en cok tutulun kasalar bana göre tekfarkı biri büyük sedan yani biride hb aradaki tekfak bu
    yakıt desen ikiside birbirinden aşşağı kalıryanı yok kalite desen 2 side aynı ama tabiki alman udak tefek konfor yönelik daha fazla misal otomaik kapanan ayna otomatik farlar bunun gibi ufak şeyler leonun bir adım önde kılıyor herzaman

4. KAPTAN

KAPTAN FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

9.428
    1.443
    113
    ben tereddütsüz leon alırdım alman kalitesi ile üretilen bir araba sonuçta ve civiclerin 1.6 otomatikleri çok yakıyor

5. Leonm@nia

Leonm@nia SCW Üyesi

3.856
    1.633
    113
    Tereddütsüz Leon derim...

6. eengineer

eengineer SCW Üyesi

579
    114
    43
    Ben leon copa plus 1.6 TDI DSG den sonra 2008 civic i-vtec hatchback aldım, 1.8 140 Bg., i-shift. Şehir içi ortalamam 7,3-7,4 trafikte kalırsan veya basarsan 8 civarı oluşuyor...bu motor 1.6'lardan az yakıyor. Leondan sonra aradığım tek şey amortisör konforu ve DSG oldu... zira civic 225-45-17 lastikler ve spor amortisörler ile oldukça sert geldi... bunun dışında Honda seviyorsanız çok keyif alırsınız. Bahsettiğiniz araçların her ikisi de keyif ile binilecek araçlar, otomatik istiyorsanız civic almak durumundasınız, ama 1.6 tam otomatik alırsanız az 8 litre aşağısını görmeniz çok zor...

7. memet_one

memet_one
    Administrator
    V.İ.P Admin

7.742
    5.596
    113
    Ben de aracımı alacağım zaman honda typer arasında kaldım ve çevremde kullananlara sordum genel olarak herkes aracından kendi yönünde memnun fakat honda 2. el e o parayı vereceğine gidip sıfır almıştım ve iyiki almışım diyorum çok memnunum aracımdan umarım seninde aklına yatan güzel bir leon bulursun

8. seckin2001

2.024
    1.671
    113
    hondanın konforuna lafyok ama artık eksisini yazayım
    aynalar otomatik değil
    farlar otomatik değil
    cam açma doğmesi otomatik değil
    yakıtı fazla atmosferik olduğundan
    araç otoban arabası yoğun trafikte biraz hantal kalıyor
    benim aradığım gözüme batan özellikler bunlar

2011 platinyum modeli hersabah kulanıyoruz gözlemlerin bunlar

9. eengineer

eengineer SCW Üyesi

579
    114
    43
    hatchback alırsa aynalar ve farlar otomatik, aynalar anahtar kumadasından kapatılamıyor sadece... yakıt ise 1.4 TSI ile çok farklı değil.. alt devirlerin daha hantal olması konusunda hemfikiriz..

Arkadaşımız 1.4 TSI leon bakıyor sanıyorum, kıyaslama eğer 1.6 leon ile 1.6 Civic arasında yapılırsa eğer direk honda... 1.6 leonda performans olmadığını yakıtın ise fazla olduğunu hepimiz biliyoruz..

10. seckin2001

2.024
    1.671
    113
    hb olanın hiç kullanmadım cok beğendiğim bi araç görünüşü benim gözlemlerim sedan 2011 otomatik f 1 olan lar

Sayfayı Paylaş