Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leonmu-hondamı

Durdu

Kayıtlı Üye
arkadaşlar herkese merhabalar öncelikle son günlerde kafamı kurcalayan aslında güzel ama bi o kadarda sıkıntılı bi durum var. 08-09 civicmi 08-09 leonmu? şimdi diyeceksiniz millet nelerle uğraşıyor bumu sıkıntı evet haklısınız tatlı bi sıkıntı aslında. hondanın içi çok güzel hele bej döşeme tadından yenmez, ama leonda bnm ilk göz ağrım (2001 model) =)) yakıt konfor ve vs tarzındaki görüşlerinizi bekliyorum cidden hangisini alsam bi türlü çıkamadım işin içinden. bütçemde max. 34-35 bin TL.

honda ve leon kıyaslamaya gerek yok ikiside en cok tutulun kasalar bana göre tekfarkı biri büyük sedan yani biride hb aradaki tekfak bu
yakıt desen ikiside birbirinden aşşağı kalıryanı yok kalite desen 2 side aynı ama tabiki alman udak tefek konfor yönelik daha fazla misal otomaik kapanan ayna otomatik farlar bunun gibi ufak şeyler leonun bir adım önde kılıyor herzaman

ben tereddütsüz leon alırdım alman kalitesi ile üretilen bir araba sonuçta ve civiclerin 1.6 otomatikleri çok yakıyor

Ben leon copa plus 1.6 TDI DSG den sonra 2008 civic i-vtec hatchback aldım, 1.8 140 Bg., i-shift. Şehir içi ortalamam 7,3-7,4 trafikte kalırsan veya basarsan 8 civarı oluşuyor...bu motor 1.6'lardan az yakıyor. Leondan sonra aradığım tek şey amortisör konforu ve DSG oldu... zira civic 225-45-17 lastikler ve spor amortisörler ile oldukça sert geldi... bunun dışında Honda seviyorsanız çok keyif alırsınız. Bahsettiğiniz araçların her ikisi de keyif ile binilecek araçlar, otomatik istiyorsanız civic almak durumundasınız, ama 1.6 tam otomatik alırsanız az 8 litre aşağısını görmeniz çok zor...

Ben de aracımı alacağım zaman honda typer arasında kaldım ve çevremde kullananlara sordum genel olarak herkes aracından kendi yönünde memnun fakat honda 2. el e o parayı vereceğine gidip sıfır almıştım ve iyiki almışım diyorum çok memnunum aracımdan umarım seninde aklına yatan güzel bir leon bulursun

hondanın konforuna lafyok ama artık eksisini yazayım
aynalar otomatik değil
farlar otomatik değil
cam açma doğmesi otomatik değil
yakıtı fazla atmosferik olduğundan
araç otoban arabası yoğun trafikte biraz hantal kalıyor
benim aradığım gözüme batan özellikler bunlar

2011 platinyum modeli hersabah kulanıyoruz gözlemlerin bunlar

hondanın konforuna lafyok ama artık eksisini yazayım
aynalar otomatik değil
farlar otomatik değil
cam açma doğmesi otomatik değil
yakıtı fazla atmosferik olduğundan
araç otoban arabası yoğun trafikte biraz hantal kalıyor
benim aradığım gözüme batan özellikler bunlar

2011 platinyum modeli hersabah kulanıyoruz gözlemlerin bunlar

hatchback alırsa aynalar ve farlar otomatik, aynalar anahtar kumadasından kapatılamıyor sadece... yakıt ise 1.4 TSI ile çok farklı değil.. alt devirlerin daha hantal olması konusunda hemfikiriz..

Arkadaşımız 1.4 TSI leon bakıyor sanıyorum, kıyaslama eğer 1.6 leon ile 1.6 Civic arasında yapılırsa eğer direk honda... 1.6 leonda performans olmadığını yakıtın ise fazla olduğunu hepimiz biliyoruz..

hatchback alırsa aynalar ve farlar otomatik, aynalar anahtar kumadasından kapatılamıyor sadece... yakıt ise 1.4 TSI ile çok farklı değil.. alt devirlerin daha hantal olması konusunda hemfikiriz..

Arkadaşımız 1.4 TSI leon bakıyor sanıyorum, kıyaslama eğer 1.6 leon ile 1.6 Civic arasında yapılırsa eğer direk honda... 1.6 leonda performans olmadığını yakıtın ise fazla olduğunu hepimiz biliyoruz..

hb olanın hiç kullanmadım cok beğendiğim bi araç görünüşü benim gözlemlerim sedan 2011 otomatik f 1 olan lar

Geri
Üst Alt