Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leonlarınızın hızını kaça sabitliyorsunuz?

Yvz

Kayıtlı Üye
En ekonomik tüketimi yakalamak için hız sabitleyiciyi kaç km'de sabitliyorsunuz?

Ben 2016 1.2 tsi aracımı 88km hız da en düşük tüketim değerini aldığımı düşünüyorum.
2 kişi antalya - istanbul 1000km / 4,2lt
Daha verimli bir hız olabilirmi ?

Son düzenleme:
İbiza 1.2 TSİ torku 1700-3200 arası en ideal devir hız sabitleyicisini 2000 devirde kullandığımda en tasaruflu yakıtla 95 km hız yapıyorum

bende de ayni model ayni motor leon var bu yaz 4000 km yaptim ortalamam 5.2 civariydi tabi klima ve hızda yaptım dikkat etmeye çalışıyorum ama malum yollar eğimli çıkış . ama yinede yakıt ekonomisi olarak kesinlikle üst düzey bi arac . dizel halt etmis diyorum

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

90 km/h iyidir ekonomi için
Otobanda da 110 km/h ekonomik sürüş getirir.

Dsg 7. Viteste 70-80km hızda devir göstergesi ortalama kaçta
merhaba bugün tekrar denedim. ısınmış motorla araçta 2 yetişkin 1 çocuk klima kapalı dsg 7 viteste cruise kontrol açık motor devri 1400/1500 devir civarı ve anlık tüketim 3.2 ile 3.8 aralığında değişiyor. aracı kaş ile fethiye arası kullandım. ama bu şekilde kullanarak yol bitmez. zaten tahammül sınırı 2 dakika sonrasında arkadaki 4 yaşındaki kızım bile baba neden gitmiyoruz diyor.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

merhaba bugün tekrar denedim. ısınmış motorla araçta 2 yetişkin 1 çocuk klima kapalı dsg 7 viteste cruise kontrol açık motor devri 1400/1500 devir civarı ve anlık tüketim 3.2 ile 3.8 aralığında değişiyor. aracı kaş ile fethiye arası kullandım. ama bu şekilde kullanarak yol bitmez. zaten tahammül sınırı 2 dakika sonrasında arkadaki 4 yaşındaki kızım bile baba neden gitmiyoruz diyor.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
:D Haklısınız devir hiç degilse 1750 olsa iyiymiş. Ben devir saatini 2 bine sabitliyorum torkta kuvetli oluyor. Screenshot_20181125-195956.pngŞehir içi, şehir dışı karışık

Geri
Üst Alt