Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leondan sonra tiguan inanılmaz memnun edici yaaa!!!!!

GÖKHAN ŞİMŞEK

Kayıtlı Üye
arkadaşlar severek 5 yıldır bindiğim leondan sonra aldığım vw tiguan 1.4 tsi 122 hp white nıght model aracımdan o kadar menun kaldım o kadar memnun kaldım ki kelimeler anlatmaya yetersiz kalıyor....bu kadar mı konforlu araç olur arkadaşlar passat a da bindim ama bunun kadar asla değildi...ne bir tık var nede bişey düşünen arkadaşlar bence düşünmesin bile imkanı olan alsın....leonun 15 den aşağı düşmediği yakıt ortalamasında 12.5 leri asla geçmiyor kış günü....bastınmı da şaha kalkıyor....iç mekan kalitesi çok ama çok iyi.....sun roof da başka süper...hele dönüşe duyarlı xenon lar da cabası.....ne bileyim ya arabadan inmek istemiyorum sanki araba göörmemişim ya....ama sessiz mi sessiz kasis masis anlamıyorsun yakıtı da az araba da 1500 kg...leondan 300 kg ağır hem kaçıyor hem de az yakıyor muhteşem.....bu motoru da leon vede golf de düşünemiyorum....tiguanda ses yapmaması için her aksam yumuşak lastik....mükemmel....

dostum tekradan hayırlı olsun baya bır heyacanlı anlatmıssın aracını umarım her daım aynı heyecanla kullanırsın aracını tabıkı kazasız belasız gunlerde:eek:key:

Hayirli olsun bizde kayin pedere aldik ayni 160 beygir guzel arac ama ben sana sprinbooster tavsiye ederim taktiktan sonra aracina asik olacaksin idda ediyorum

doğrumu anladım aynı motora sahip 1.4 tsi 300 kg daha hafif leon dan dahamı hızlı gidiyor diyorsunuz tiguan ki bu mümkün değil.
anladığım kadarıyla siz sarsıntısız konforlu spor olmayan yol tutuştan taviz veren sakin bir sürüş tarzınız var zaten leon size göre değilmiş. ben leon fr kullanıyorum. isterseniz önünüzde kamyon devrilsin isteğiniz hızda çeviklikle direksiyonu korkmadan kırıp kurtulursunuz tiguan la direksiyonu aynı hızda çevirin ya takla atarsınız yada direksiyon kilitlenir.
tiguan a bindiğimde yol tutuş viraj kabiliyeti ve fren konularında leona göre bana göre 10 üzerinden ancak 6 alır. ama zevkler renkler tartışılmaz.

hayırlı olsunda tipi eyi değil konforunu anlatmışsın lafımız olmaz

doğrumu anladım aynı motora sahip 1.4 tsi 300 kg daha hafif leon dan dahamı hızlı gidiyor diyorsunuz tiguan ki bu mümkün değil.
anladığım kadarıyla siz sarsıntısız konforlu spor olmayan yol tutuştan taviz veren sakin bir sürüş tarzınız var zaten leon size göre değilmiş. ben leon fr kullanıyorum. isterseniz önünüzde kamyon devrilsin isteğiniz hızda çeviklikle direksiyonu korkmadan kırıp kurtulursunuz tiguan la direksiyonu aynı hızda çevirin ya takla atarsınız yada direksiyon kilitlenir.
tiguan a bindiğimde yol tutuş viraj kabiliyeti ve fren konularında leona göre bana göre 10 üzerinden ancak 6 alır. ama zevkler renkler tartışılmaz.

Mehmet bey Gökhan Abi'nin önceki aracı 1.6 Staylance dı ve LPG siz Kullanıyordu Mukayesesinide buna Göre Yapmış.. Yanlış Anlaşılmasın:)

O yüzden dedim bende FR alsan Ne diyecektin diye:eek:key:

Yalnız genede sanki heyecana biraz fazla kapılmış zira Eski 1.6 Staylance la 1.4 122 Tiguan Arasında Sadece 190 kg Ağırlık farkı Bulunmaktadır (leon 1.6 1320kg, Tiguan 1.4 "122bg" : 1510 kg) Hızlanmaları arasında ise 1 saniyenin altında bir fark var yalnız şöyle bir durum var aldığı araç sıfır sattığına ise 5 senedir biniyordu.. Bırakında okadar heyecan olsun Yoksa Gökhan abi Leonu asla kötülemez hatta Bu işin bence tekrar Dönüşü olur ama ne zaman bilinmez:eek:

herşeyden önce sınıf farkı var ve o yüzden kıyas yapmak doğru değil diye düşünüyorum :) bizim aracı golf ve türevi araçlarla kıyaslamak lazım açıkçası

bu arada 15 litre ciddi rakammış, x5 4.4i 16 litre yakarken :)

herşeyden önce sınıf farkı var ve o yüzden kıyas yapmak doğru değil diye düşünüyorum :) bizim aracı golf ve türevi araçlarla kıyaslamak lazım açıkçası

bu arada 15 litre ciddi rakammış, x5 4.4i 16 litre yakarken :)

Adam Artvin Gibi Yerde (10 metre Düzlük Bulsan Namaza Durursun) 1.6 Leonu 5 sene boyunca benzinli Kullandı:eek:key:

Tiguan için doğru diyosun ama ben çok Rahat Mukayese ederim Golf ile hatta tercih yapsam aynı motor varsa her ikisinde de Leondan Şaşmam;)

Geri
Üst Alt