Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leondan gelen ses acil lütfen !

Ses sanzumandan kardesim o kesin, yukarida da söyledim debriyaja bastigimda ses kesiliyor

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bu problem eski aracımda vardı ilk yağı tamamlamıştım sonra tekrar yapınca şanzumanı indirtmek zorunda kaldım geçen yaz ,araba boşta çalışırken bir titreme ve bir yere takılıyormuş gibi sizdekine benzer ses vardı ilk duyduklarında motor takozu demişlerdi bana .Nihayetinde indirdik şanzumanı ve bilyalarda değişti içindeki birde dişli değişti bir adet.1200 tl gibi masraf yaptım bineceğim diye araca sonrada eylülde sattım arabayı leon aldım.poloydu araç bu arada.İnşallah sana böyle bir masraf çıkmaz.İşin ehli bir şanzumancıya götür derim hala yapıyorsa sesi ihmal etme benim gibi.Hiç başka bir aracı çektin mi yada şanzumana yük bindirdin mi?

Bu problem eski aracımda vardı ilk yağı tamamlamıştım sonra tekrar yapınca şanzumanı indirtmek zorunda kaldım geçen yaz ,araba boşta çalışırken bir titreme ve bir yere takılıyormuş gibi sizdekine benzer ses vardı ilk duyduklarında motor takozu demişlerdi bana .Nihayetinde indirdik şanzumanı ve bilyalarda değişti içindeki birde dişli değişti bir adet.1200 tl gibi masraf yaptım bineceğim diye araca sonrada eylülde sattım arabayı leon aldım.poloydu araç bu arada.İnşallah sana böyle bir masraf çıkmaz.İşin ehli bir şanzumancıya götür derim hala yapıyorsa sesi ihmal etme benim gibi.Hiç başka bir aracı çektin mi yada şanzumana yük bindirdin mi?
Yok kardesim oyle bisey yapmadim. Arabayi alali 5 ay oldu zaten. O sesi yaptığında ben de gergi bilyalari zannettim ama sonradan dedigim gibi debriyaja basinca geçtiğini farkettim. Volan diyen de var ve bu parca çok pahalı maalesef :(

Merhaba,

Aracinizdan gelen ses ile ilgili öncelikle geçmiş olsun. Mevcut gelen ses sabahlari ilk çalıştırmada geliyorsa ve debriyaja basinca geçiyorsa volandan kaynaklaniyordur. Bu araclar çift kütleli volan sistemi vardir. Zamanla volan yaylarinda oluşan boşluktan dolayı bu tarz sesler yapmaya basliyor.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Sabahlari degil de günün herhangi bir saatinde yapabiliyor. Gerci sanzuman yagini tamamladiktan sonra cok nadir yapiyor. Dediğiniz gibi volan ise bunun degismesi mi gerekir ?

Yok kardesim oyle bisey yapmadim. Arabayi alali 5 ay oldu zaten. O sesi yaptığında ben de gergi bilyalari zannettim ama sonradan dedigim gibi debriyaja basinca geçtiğini farkettim. Volan diyen de var ve bu parca çok pahalı maalesef :(

Anladım hayırlısı olsun inşallah fazla masraf çıkarmaz size ama ihmal etme kardeşim daha fazla masraf çıkarmasın sonrasında.Volan biraz masraflı minimum bin tl çıkarır masraf eğer volansa.

Volkswagen yetkili servisinde çalışıyorum ve bu tarz seslere çok aşinaliğim var. Parça değişimi yapmadan geçmez. Şanzıman yagiyla da uzaktan yakından bir bağlantısı yok. Yağ şanzımanın içindedir. Volan dislisi şanzımanla motor arasinda kalan bir parçadır

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Dediginiz dogru olabilir ama yagi tamamladiktan sonra ses ileri seviyede azaldı. Hani belki tesadüf olmuştur bilemiyorum. Ben baski balatayi degistircem yakin zamanda, bu değişirken volana da bakilabilir mi acaba ?

Anladım hayırlısı olsun inşallah fazla masraf çıkarmaz size ama ihmal etme kardeşim daha fazla masraf çıkarmasın sonrasında.Volan biraz masraflı minimum bin tl çıkarır masraf eğer volansa.
Ses azaldığı icin goz ardi ettim biraz.. yaza doğru debriyaj balatasi falan degistircem o zaman baktirmayi düşünüyorum

Geri
Üst Alt