Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon'dan exeo'ya geÇİŞ mantikli olurmu

o kadar olurmu acaba ilanlara bakınca bazıları uçmuşta. Aslında biraz bir keklik bekliyor gibiler:D.Ne kadar olur exeo style in2009-2010 fiyatı, haa bide beyaz mı siyah mı olmalı?
ben exeomu peugeot bayisine takasa verdim 31.000tl ye onlarda 33.000 tl istiyorlar üstelik km 75000km de yani en fazla vereceğin rakam exeoda galeriden alırsan 31-32000tl kullanıcısından alırsan en fazla 28-29000tl ederi o kadar :)

taha kaç ay oldu vereli hala duruyormu araba bayide

hocam exeo ve leon tdi kullanıcısı olarak yorum yapmak istedim öncelikle exeonun oturak konfor yol tutuş olarak kesinlikle leonla kıyaslanmaz çünki exeoda kullanılan bütün malzeme audi ye ait mesela leonda kaputu açarsın en basit ne var hortumlar leonda vw damgası exeoda audi damgası var kalite tartışılmaz leonla. ayrı bi hususda motoru ölü bi motor 1600cc 8valve 102 hp leonla aynı motor ama kilo farkından dolayı hem çok yakıyor hem gitmiyor aynı motor leondan bahsediyorum yani değişim çok gereksiz olacaktır ama dersenki bagaj önemli yakıt gidiş önemli deil diyorsan exeo al ama unutmaki exeonun arka koltukla ön koltuk mesafesi yani diz mesafesi çok kısa ben hiç bi zaman arkada otururken rahat edemedim exeoda ama leon öyle deil çok geniş arka kısmı :) ben leon tdi aldım gayet memnunum hem yakıt hem performansından yinede karar sizin bütçe uygunsa kesinlikle dizel alın derim exeoda 2.0 ya 170lik yada 143lük :)
Peki üstat ikisini kullandığınız için size sorularım, zaten aynı motor leon kullanıyorum bu performans bana yetiyor, leon exeo arasında sanırım 100kg lık far var bukadarlık fark performansı çok düşürmese gerek.nnedersiniz? diğer bir konu yakıt olayı ise ağır olduğu için biraz fazla yakar ama uzun yolda 6.vites avantajı bunu telefi eder diyorum, acaba yanlış mı düşünüyorum.Birde benim için şehir içi yakıt önemli değil şehirler arası önemli onuda belirteyim,tecrübelerinize göre bu konularda ne dersiniz.
benim araba şu an şehirler arası 0.230 civarı yakıyor exeo ne kadar yakıyordu?

exeo iyi ama en büyük sıkıntısı zor satarsınız

exeo iyidir hiç düşünme beğendiğin bir aracı al yıllarca kullan

hem vergisi hemde fiyatı göz önüne alnınca beni aştığını söyleyebilirim :(

Cebe bagli hersey ama gecenkerde 2-3 gun a4 1.6 kullandim arac hem gitmiyo hem 10 lt civari tuketime sahip... Aracta ozellikle yokuslarda can cekisiyor... Gitniyo derkende yalnis anlasilmasin 1500 kg lik arac icin yeyersiz bir motor diye dusunuyorum

kesinlikle tavsiye etmiyorum piyasası olmayan bir araç tamam binmeyi düşünüyorsunuz ama hayat bu belli olmaz 2000 motoru hele hiç tavsiye etmiyorum vergisi inanılmaz fazla iç aksamı falan tamam audi ayarında ama bence riskli başka sedan araçlar düşünebilirsiniz (focus-astra-jetta)... 1.6 turbosuz araçlarda civic tavsiye ederim yoksa yokuşlarda dizel corsa ve fiesta sizi terletebilir...

1.4 düşünüyorsanız bende hiç değiştirmeyin aracınız zaten çok güzel.Satımı ağır olacaktır sizinde söylediğiniz gibi Exeo'yu Seat kullanıpta bilmeyen çok insan var.Konfor olarak iyi olacaktır ama motor bakımından yüksek motor tercih etseniz Exeoda çok daha iyi olur.Bizim araçlarda mesela performansından çok memnunum gidişinden vs. ama uzun yola geldiği zaman uzun yolda 6. vites bile çok yakmasına engel olamıyor çünkü motor küçük olduğu için süratlendiğinde de çok yakıyo.Şehir dışı 6-5.5 Lt. yakıt tüketimi demişler bizimkine ama 90 ile gidersen şimdi soruyorum 90 ile yolmu biter ? Bastığın zamanda yakıt değeri normalin çok üstüne çıkıyo.Bu aracın piyasasınıda düşünürsek eğer satımı çok ağır olacaktır.Leonunuzu 1 haftada satarsınız ama Exeo yu 2 ayda belki satamazsınız.Bunlarıda göz ardı etmemek lazım.Ben kullandğım araçlarda öncelikle Satım-Performans-Yakıt-Estetik-Özellik ararım bunlar oldumu bana yeter çok şükür Ufakta olsa yakıtından sıkıntı duysamda Leon bambaşka.

Ben Exeo alacak olsam 2.0 TDI'dan başka almam genede son karar SİZİNDİR. Hakkınızda hayırlısı...

Çoğunlukla olumsuz yorumlar yapılmış ama bende bu arabaya karar verirken şöyle düşünmüştüm; tipi çok karizma kaslı bir görünüme sahip, iyi ivmelenmese de kalitenin konforun ve donanımın tadını çıkarırım diye düşünmüştün, ancak böyle yorumlar gelmeye devam ederse (özelliklede seat kulübünde) vazgeçeceğim sanırım :(

Mustafa bey, olumsuz yorum verenler satarken sıkıntı çekeceğiniz ve 1.6 olunca güç açısından tatmin etmeyeceği yönünde... Cidden istiyorsanız bu aracı bence dert edilecek şeyler değil... Yine de siz bilirsiniz.

Geri
Üst Alt