Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leoncular lütfen yardım

YILMAZ

Kayıtlı Üye
2009 leon stylance marka aracım 44.000 km de15.000 ve 30.000 bakımları düzenli yapıldı
fakat aracımda durduk yere bir ses belirdi 1 haftadır ben biraz pimpirikli bir adamım arabaya binesim gelmiyor.
soğuyorum arabadan lütfen bana bi yardım.
ön göğüs içerisinden yani göstergelerin arkasından büyük ihtimalle hız göstergesinin arkasından ses geliyor gaza bastıkça ibre yükseldikçe ses artıyor
sanki dişlilerin arasına düşmüş bi vida tıkıtısı gibi şakır şakır ses geliyor
inanın sesi duymamak için müziği açıp geziyorum yanı o derece.
Birde camları kumandadan açıp kapatınca sğ arka cam kapanmıyor.

kendınızı uyelerımız kısmında tanıtırmısınız

İbrelerden zaman zaman vızıltı şeklinde ses duyulabiliyor fakat daha yüksek sesli bişeyse ona bişey diyemiycem arka camda sıkışma yapıyor olabilir böyle olaylar sadece leonlarda yaşanmıyor hemen soğumayın her araçta böyle durumlar olabilir bu sesler zamanla kesilebiliyor bende öyle oldu 2008 leonumda ses kesildi kendiliğinden....

aynı problem bende de var...
konsolu söktürüp arkasına baktırmak lazım...
soğuk havalarda daha çok geliyor..sıcak havalarda nadiren ya da çok bozuk yollarda geliyor.

soğuk havalarda bendede geliyor o ses bende anlam veremedim tıkırtı gbi ama şiddetli bir ses değil

çoğu kişide olduğu gibi aynı karakterde ses benim aracımdada var. Eryada 90 bin bakımını yaptırırken söylemiştim, biraz masraflı olduğunu konsolu söküp bakılması gerektiğini söylemişlerdi fakat bu sesin leonlarda kronik olduğu yapılsa bile belli bir süre sonra tekrar edeceğini belirttiler. aracı değiştireceğimden dolayı bende hiç girişmedim o işe.

çoğu kişide olduğu gibi aynı karakterde ses benim aracımdada var. Eryada 90 bin bakımını yaptırırken söylemiştim, biraz masraflı olduğunu konsolu söküp bakılması gerektiğini söylemişlerdi fakat bu sesin leonlarda kronik olduğu yapılsa bile belli bir süre sonra tekrar edeceğini belirttiler. aracı değiştireceğimden dolayı bende hiç girişmedim o işe.

nasıl yani eğer normalde olmaması gereken bi ses varsa mutlaka düzeltilmesi gerekmez mi?
seat mühendisleri ne iş yapar ?:mad::confused:

Selam

seat mühendisleri değil vw mühendisleri seatı hiçbir zaan kusursuz yapmayacaklar hiçbir zaman vw nin önüne geçirmeyecekler
buda bir satış taktiği seattan rahatsızsan vw al hesabı.

cam yukarı hiç haraket etmiyormu yoksa tam kapanırken tekrar aşağıyamı iniyor? eğer kapanırken tekrar aşağı iniyoksa cam fitillerinde yamukluk var aynısı bende oldu fitiller değişince düzeldi...

Geri
Üst Alt