Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leona ses sistemi

kapı izalosyonu ister mi sonuçta anfi ve woofer olmayacak ?? isterse nasıl yapılıyo kapı izalasyonu kolay bişey mi ??

amfi ve sub olmayınca kapılar daha çok titrer sebep de sesi daha fazla bası fazla alabilmek için sese yüklendiğinde kapı hoparlörleri limitlerini zorlayacaktır..bu da titreşim yapacaktır..
diğerinde de gerekli..ama olmazsa idare edebiliyorsun..
ama illa ki yapmak zorunda değilsin izelasyon ama yaparsan..keyifli olur..
ankara ile ilgili ankaralı arkadaşlar cevap verecektir

doğan yanlız seninle hala tanışma fırsatımız olamamış..
üyeler bölümüne gidip orada ben geldim dersen ve biraz da kendinden bahsedersen..sana hoşgeldin demek isteriz..
forum ilk kuralı bu aslında üyelerle tanışma..
ilgine teşekkürler

yeni leonlarda malesef kapı içleri zayıf ve ses sistemi yapmak çok masraflı izolasyon yapmanız gerekiyo banko ama ne olursa olsun asla kolonların verebileceği gücü ve akustiği alamıyosunuz kapılar zangırdıyo yaptıranlarda çok şahit oldum olmuyo diyebilirim yani...

yeni leonlarda malesef kapı içleri zayıf ve ses sistemi yapmak çok masraflı izolasyon yapmanız gerekiyo banko ama ne olursa olsun asla kolonların verebileceği gücü ve akustiği alamıyosunuz kapılar zangırdıyo yaptıranlarda çok şahit oldum olmuyo diyebilirim yani...

abi bu zıngırdama olayı benimde çok canımı sıkıyor. EQ ayarlarından bası +2 yada +3 e falan yükselttiğimde şarkıdan şarkıya değişiyor ama çoğu şarkıda diyebilirim ses seviyesi 10 larda iken kapılarda zıngırdama başlıyor. benim arabada sadece arka iki kapıdan geliyor ve müzikten hiçmi hiç keyif alamıyorum :(

abi bu zıngırdama olayı benimde çok canımı sıkıyor. EQ ayarlarından bası +2 yada +3 e falan yükselttiğimde şarkıdan şarkıya değişiyor ama çoğu şarkıda diyebilirim ses seviyesi 10 larda iken kapılarda zıngırdama başlıyor. benim arabada sadece arka iki kapıdan geliyor ve müzikten hiçmi hiç keyif alamıyorum :(

orjinal kolonlardan cok cok daha bişe bekleme bence:) ztn lambur lumbur tahta gibi vuruyo,onlara bas vermenin anlamı yok max -1de dinle :)

Bende bass'ı -2 ye falan alıp dinliyorum , ama hoparlörlerden değil , bizim kapı malzemesinden kaynaklanıyor bence ... Kapı içi güzel bi yalıtım sorunu halleder yani , eğer komponent alacak olursam kesinlikle kapılara izolasyon da yaptırırım. Ya da sadece bagaja sub atar , bass ' ı -8 e çeker , full mid - tiz alırım kapılardan...

Bende bass'ı -2 ye falan alıp dinliyorum , ama hoparlörlerden değil , bizim kapı malzemesinden kaynaklanıyor bence ... Kapı içi güzel bi yalıtım sorunu halleder yani , eğer komponent alacak olursam kesinlikle kapılara izolasyon da yaptırırım. Ya da sadece bagaja sub atar , bass ' ı -8 e çeker , full mid - tiz alırım kapılardan...

emin ol hoparlörlerden kaynaklanıyor,yani yapısı bu dediğim gibi lambur lumbur ediyo:) yalnızca 4tane component bağlı iken(boofer sökük) o sesi yapmıyo kapılar.ztn aynen dediğin gibi kapılardaki componentlerden bas değilde mid tis sesi ayıklaması gerek en temiz şekilde,gerisi bagaja koyacagın sub yada subların vazifesi.1 38cm 1de 30cm jbl var bende ve yazmıyo pek araba o gürültüler konusunda.

kapılara component koyduktan sonra kapıda kı zıngırdama kesılır component senın aracın uzerınde kı kolonlar gıbı çalışmaz yanı bass vurmaz ama bagjda kı subdan dolayı aracın baska tarafları zangırdayabılır

Geri
Üst Alt