• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Leon

ebru0734

Kayıtlı Üye
İsim
Ebru Yalçın
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.2 TSI Style
Öncelikle herkese selamlar 2018 model leonum var 3.650 km oldu 4 aydır kullanıyorum yeni araç ama geri viteste park ederken araçtan dişli sıyırır gibi gıcırtı gibi bi ses geliyor bunu Nadiren yapıyor aracı yıkamadan ya da yağmurdan degil su görmese bile bu sesi çıkartıyor kimileri Sudan kaynaktır diyorlar ama degil bilgi desteği verebilir misiniz şimdiden teşekkürler

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

memet_one

Administrator
İsim
mehmet
Nereden
Kocaeli
Araç
Ateca 1.6 TDI Style
Plaka
41 YZ 518
Öncelikle herkese selamlar 2018 model leonum var 3.650 km oldu 4 aydır kullanıyorum yeni araç ama geri viteste park ederken araçtan dişli sıyırır gibi gıcırtı gibi bi ses geliyor bunu Nadiren yapıyor aracı yıkamadan ya da yağmurdan degil su görmese bile bu sesi çıkartıyor kimileri Sudan kaynaktır diyorlar ama degil bilgi desteği verebilir misiniz şimdiden teşekkürler

Bu ses arkadan geliyor ise aracın yaylarından geliyor gerilmeden dolayı

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

BlaCKaDDeR

Kayıtlı Üye
İsim
Kerem Minaz
Nereden
Tekirdağ
Araç
Leon 1.2 TSI Style
Plaka
59 YZ 082
Tam anlayamadım. Ses tam olarak nereden, hangi aşamada geliyor? Eğer vites geçişinde şanzımandan geliyor ise debriyaja tam basmıyorsunuz demektir.

ebru0734

Kayıtlı Üye
İsim
Ebru Yalçın
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.2 TSI Style

BlaCKaDDeR

Kayıtlı Üye
İsim
Kerem Minaz
Nereden
Tekirdağ
Araç
Leon 1.2 TSI Style
Plaka
59 YZ 082
Aracınız yeni. Farklı bir problem olduğunu sanmıyorum. Ama emin olmak adına servise danışabilirsiniz.
Araçlarımızda fren (disk) kurutma (Break Disc Wiper) sistemi mevcut. İlk kalkışlarda frenler buna göre ayarlanır. Balatalar çok hafif disklere sürter. (Bizim pek anlayamayacağımız düzeyde minimum frenleme yapılır) Eğer tertibatta nem varsa bunun kurutulmasını ve ileride daha güvenli frenleme yapılmasını sağlar. Bu durum sadece ilk kalkışlarda kısa bir süre meydana gelebilir. Ses sürtünme/ uğultu sesine benziyor ise bundan kaynaklı olabilir.

ebru0734

Kayıtlı Üye
İsim
Ebru Yalçın
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.2 TSI Style
Aracınız yeni. Farklı bir problem olduğunu sanmıyorum. Ama emin olmak adına servise danışabilirsiniz.
Araçlarımızda fren (disk) kurutma (Break Disc Wiper) sistemi mevcut. İlk kalkışlarda frenler buna göre ayarlanır. Balatalar çok hafif disklere sürter. (Bizim pek anlayamayacağımız düzeyde minimum frenleme yapılır) Eğer tertibatta nem varsa bunun kurutulmasını ve ileride daha güvenli frenleme yapılmasını sağlar. Bu durum sadece ilk kalkışlarda kısa bir süre meydana gelebilir. Ses sürtünme/ uğultu sesine benziyor ise bundan kaynaklı olabilir.
Sistemi Anladım bu kadar ses çıkması garip serviste anlaşılır bakalm teşekkür ederim bilgi için

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:31) Üyeleri Gör
Üst Alt