Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Ziebart Ses Yalıtım

schroef

Kayıtlı Üye
Yeni aldığım leon 2016 1.6 tdi aracımda çok fazla yol gürültüsü var. Özellikle bozuk asfaltta fena geliyor. Başta motor sesi de i30 dan sonra fazla gelmişti ama ona alıştım en azından tüm vw arabalar böyle ama yol gürültüsü beni benden alıyor. Şu güzelim arabaya hiç mi izolasyon yapılmaz. Şaştım kaldım i30 da içeriye gürültü girmezken bu araca yakışmamış.

Ziebart'ta araç altı ile davlunbazlara zift ve kapı içlerine bir uygulama yapıyorlarmış. Henüz fiyat almadım yaptıran memnun kalan var mı?

Teşekkürler.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

İsterseniz bir fiyat alın derim ben. Uygulama güzel oluyor, kendi aracimdam değil de yıllar önce arkadaşında bulunan 320d ye yapıldı. Arada dağlar kadar fark var. İçeriye neredeyse hiç ses almıyor. Bence bir konuşun, ardından ellerinde uygulama yapılan araç varsa bir deneyin derim. Ama maliyetli bir iş.

Yeni aldığım leon 2016 1.6 tdi aracımda çok fazla yol gürültüsü var. Özellikle bozuk asfaltta fena geliyor. Başta motor sesi de i30 dan sonra fazla gelmişti ama ona alıştım en azından tüm vw arabalar böyle ama yol gürültüsü beni benden alıyor. Şu güzelim arabaya hiç mi izolasyon yapılmaz. Şaştım kaldım i30 da içeriye gürültü girmezken bu araca yakışmamış.

Ziebart'ta araç altı ile davlunbazlara zift ve kapı içlerine bir uygulama yapıyorlarmış. Henüz fiyat almadım yaptıran memnun kalan var mı?

Teşekkürler.

Buradaki konuda video anlatımı var.Size daha az maliyet çıkacagına inanıyorum.
Seat Leon 5F Müzik ve Ses Sistemi İçin İzolasyon Klavuzu Video | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

İki üç servisi aradım. Adını vermiyim bir tanesi aksesuar olarak bir yalıtım uygulaması var 2500 tl dediler. Nasıl yani dedim. Araç böyle dizayn edildiğinden dışarıda oto kuaförcüde yaptırıyoruz dedi. Dalga geçiyorsunuz herhalde dedim. Bir diğer servis de kapı içlerine sprey sıkıyoruz dedi. Enterasan olan da servise ulaşmak deveye hendek atlatmak gibi. Ya bu sese alışacağız ya da bu aşkın ızdırabından kurtulacağız :)

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkürler.

Ben bugün ziebart tan fiyat aldım motordan başlayıp bütün kaporta boşluklarına lastiklerden gelen sesleri ve kapıdan giren sesleri ömürlük kapatıyorlarmış.
Uygulama 5 saat sürüyormuş.
Fiyat olarak 1090+Kdv oluyormuş.
Düşünülebilir ben bikaç yere daha bakıcam olmazsa mantıklı olanı budur bence

Ben bugün ziebart tan fiyat aldım motordan başlayıp bütün kaporta boşluklarına lastiklerden gelen sesleri ve kapıdan giren sesleri ömürlük kapatıyorlarmış.
Uygulama 5 saat sürüyormuş.
Fiyat olarak 1090+Kdv oluyormuş.
Düşünülebilir ben bikaç yere daha bakıcam olmazsa mantıklı olanı budur bence

Valla abi bende düşündüm de yaptırıp verim alamamaktan çekindim. Sen yaptırıyorsan öncesinde bir desibel ölç telefonla sonrasında da.

%60 a kadar diyor abi. Ne yaşayacağın belli değil. Azalacaktır eminim ama aracın koltuk altı halısına, kapı içine yalıtım süngeri olmadan zift bir işe yarayacak mı bilmiyorum

%60 a kadar diyor abi. Ne yaşayacağın belli değil. Azalacaktır eminim ama aracın koltuk altı halısına, kapı içine yalıtım süngeri olmadan zift bir işe yarayacak mı bilmiyorum

Youtubede videosu var bütüself yapistirin ustunuede studyolardaki ses yalitim sungeri dosemeyide eskisi gibi duzgun yerlestir daha temiz olur.

Onlarıda yapıyorlar ama fiyat artıyordur dolayısıyla % de de artar

Geri
Üst Alt