Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon zenon far hakkında

Araca fazla ağırlık , yük vb. aracın duruş pozisyonu değiştiği Durumda farlar aracın durumuna göre kendini ayarlayıp aydınlatmasını gerekmiyormuydu bu sistem böyle çalışır benim bildiğim (opel afl sisteminde böyleydi mesela) bi uğrucam servise :)

İşte problem orada başlıyor. Arabanın üzerinde herhangi bir ağırlık yok. Sensörler öyle bir şey algılamıyor. Aynı şekilde duruşta da bir değişiklik yok çünkü her şey yine dengeli. Bu durumda, normal şartlarda, bütün arabalar sizin arabanızın verdiği tepkiyi verir. Manuel ayarlama ile mercek odağı yukarı kaldırılır ve AFL yine sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder.

Öyle fazla bir far yok gibi ama 1 parmak önde boşluk varsa arkada 1,5 parmak boşluk kaldı lastikle çamurluk arasında

Farın manuel olarak yüksekliğinin ayarlanması gerek.. Elin yatkınsa çek bir duvarın karşısına öncekilerin üst çizgisine işaret koy sonra bi torx anahtarına bakar.. Yoksa servis veya elektrikçi halleder.. :eek:key:

Pazartesi servis yolu gözüktü bize teşekkürler yorumlar için.

Farların yüksekliği arka aksta bulunan bir sensörle ayarlanır. O sensör aracın durumunu algılayacak şekilde zeki değildir :) Siz bagaja ağırlık koyarsınız aracın arkası alçalır bu durumda farları aşağıya alır, karşıdakilerin gözünü almaması için. Siz aracı indirdiğinizde sensörlerde bunu öyle algılar, arkada ağırlık var zanneder. Ve aşağıyı gösterir, ben xenon far taktıktan sonra orjinal ayarındaydı ve 120'ye çıktığımda sanki aydınlatmayı geçicekmişim gibi geliyordu :D

Sonrasında kendim biraz düzelttim, ama farların ip gibi düzgün olması için servise gitmem gerekiyordu ve geçen gün gittim. Resmen gözlerim görür oldu. :) Sizinde servise gidip ayarı yaptırmanız farları biraz yukarı aldırmanız gerekmektedir.

Sağ sol dönüş içinde, farların altında AFS beyinler, torpidonun sağ iç tarafında da ana AFS beyni bulunmaktadır. bunlar sayesinde araç çalıştırıldığında yukarı aşağı ve sağ sol yaparlar. Eğer bunların birinde sorun varsa, bunu yapmaz ve vcds yada vaspc bağlandığında hata kodu verir. O nedenle dert etmeyin.
30km/h üstüne çıktığınızda çalışır.

Farların yüksekliği arka aksta bulunan bir sensörle ayarlanır. O sensör aracın durumunu algılayacak şekilde zeki değildir :) Siz bagaja ağırlık koyarsınız aracın arkası alçalır bu durumda farları aşağıya alır, karşıdakilerin gözünü almaması için. Siz aracı indirdiğinizde sensörlerde bunu öyle algılar, arkada ağırlık var zanneder. Ve aşağıyı gösterir, ben xenon far taktıktan sonra orjinal ayarındaydı ve 120'ye çıktığımda sanki aydınlatmayı geçicekmişim gibi geliyordu :D

Sonrasında kendim biraz düzelttim, ama farların ip gibi düzgün olması için servise gitmem gerekiyordu ve geçen gün gittim. Resmen gözlerim görür oldu. :) Sizinde servise gidip ayarı yaptırmanız farları biraz yukarı aldırmanız gerekmektedir.

Sağ sol dönüş içinde, farların altında AFS beyinler, torpidonun sağ iç tarafında da ana AFS beyni bulunmaktadır. bunlar sayesinde araç çalıştırıldığında yukarı aşağı ve sağ sol yaparlar. Eğer bunların birinde sorun varsa, bunu yapmaz ve vcds yada vaspc bağlandığında hata kodu verir. O nedenle dert etmeyin.
30km/h üstüne çıktığınızda çalışır.
Murat usenmeden herseyi yazmis agzina saglik peki sen golf icin aldiklarini taktinmi nasil oldu bir resim atabilirmisin?

Murat usenmeden herseyi yazmis agzina saglik peki sen golf icin aldiklarini taktinmi nasil oldu bir resim atabilirmisin?

dedamyru.jpg

Geri
Üst Alt