Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon yol tutuşu

Nedendir bilmiyorum. Bi arkadaşla 2012 1.6 dizel leonla peş peşe seyir ederken. Hafif keskin bi virajda (Ki ben farketmedim bile) ben hiç hız kesmeden girince arkadaşta aynı hızla girmiş. Bi baktım arkada bişiler oldu sapıttı. Sonra araçlardan inip konuştuğumuzda sürekli böyle arka kopuyor vs. demişti. Acaba son üretimlerde lastiklerde vs. bi değişiklik mi yaptılar. Oysa benim araçta yayda var öyle deli gibi virajlara girerim. Zerre attığını görmedim. (Çok şükür) Focus , megane3 ve i30 dan çok farklı derece iyidir yol tutuşu. Bence servise göstermekte yarar var.

Her arabanın virajda kopma tehlikesi vardır,yolun ve lastiklerin durumu bunun etkenlerindendir,70 le arabam kopması leonun sucu değil lastik yol ve sizin yada arabanın denge cubuklarındaki sorun olabilir..Leon lar gerek testlerde gerek iyi kullanıcılar tarafından sınıfının en iyi yol tutan arac bazında hep en üstlerde olmuştur..O yüzden yargılamada aractan önce bu unsurları göze almakta fayda var..

80le oyle keskın vırajlara gırıyorumkı esp devreye bıle gırmıyor bence sızın sofrlukte sıkıntı olabılır ıstersenız tabı kendınıze gvenıyorsanız bos bır alanda bellı hızlarda dıreksıyonu saga sola kırarak arabanın cızgısını koruyup korumadıgına bakabılırsınız ozamn anlasılır tabı bu konuda kendınıze gvenıyorsanız guvenmıyorsanız guvenen bırıyle yapın fark anlasılıcaktır

Aynı viraja aynı hızla girdiğim halde beni savuran arabanın yol tutuşunu kötülerim tabi. Benim arabadada sıkıntı olabilir hergün farklı araç kullanmıyorum bi tane leon iki tane megane 2 kullandım ben gördüklerimi söyledim

adas solede dusunebılırız ya bırtek arabayla ılgılı bırsey degıl bence bu hanı soforlugede baglı dıye dusunuyorum

bende 2007 var ve 140 ile giderken yandan araç çıktı ani refleks ile sola kırdım 3 şeritli yolda araba sola yattı resmen savurma felan olmadı mukemmel bi yol tutuşu var araba iyiydi ama o andan sonra ben kötüydüm :) savurması imkansız gibi bişi boş alandada denedim yok arkadaş savurmuyor.bence sizin araçta bi sıkıntı var.honda vtec vardı bende bunun 3te1 i kadar bile yola yatmıyordu.acil gösterin derim başka sorunlarda açabilir.

adas solede dusunebılırız ya bırtek arabayla ılgılı bırsey degıl bence bu hanı soforlugede baglı dıye dusunuyorum

Ben zaten usta şoför olduğumu filan iddia etmedim ama bu kadar kişi yol tutuşuna iyi diyorsa ya benim lastiklerde sıkıntı var yada araçta. Babamın Megane 2 de 205/55/16 2013 michelin lastik var bende 205/55/16 2012 hankook ikisinide devamlı sürüyorum. Ama dediğiniz gibi araçtada sıkıntı olabilir ki muhtemelen var bana bu kadar farkettiriyorsa. Boş yolda ikisinide zorladım arabayı tanımak için ve hala megane 2nin daha iyi yol tutuşu olduğunu söylüyorum(Elimizdeki araçları karşılaştırarak vardığım sonuç bu genele vurmuyorum).
Birde sorum olacak bu leonun neresine nelerine baktırayım?

ben boş bi alanda tekrardan deniycem arabayı bakalım nası olucak

Zeminden kaynaklıdır. Aracın yol tutuşu gayet başarılıdır...

Geri
Üst Alt