Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon yol bilgisayar ekranında safe yazısı

ahmet.ark

Kayıtlı Üye
2006 leon sustalı anahtar için kılıf aldım ve değiştirdim ( içindeki çip de dahil) anahtar kapıları açıyor kontağı da açıyor fakat ekranda SAFE yazısı yazıyor ve araç çalışmıyor.Yedek anahtarı deniyorum hiçbir sorun yok çalışıyor. ayrıca sustalı anahtarı şoför kapısına takıp tam sol yaptım ve bekledim.daha önce bagaj kapağı açılmıyordu bu şekilde açılmaya başladı.

şimdi sorunumu nasıl halledebilirim sustalı anahtarı takınca safe yazısı çıkıyor ve araç çalışmıyor ?

aranızda bu sorunla karşılaşan yokmu hiç? veya sustalı anahtar kabını değiştiren ?

kendi cevabımı kendim vereyim nette araştırdım :) ; ...bir de bundan daha önemlisi anahtarlığın arka kısmında bulunan amblemi sök altında vida var o o bahsettiğin kartı tutan vida bunu mecburen sökmelisin. daha sonra sustalı kısmın iç tarafında en altta yani aracın kontak anahtarı kısmına en yakın yerde küçücük cam rulo gibi bişey var aman buna çok dikkat buda oraya yapışık yapışkanı sökmen için aseton kullan (çok miktarda) ve çok nazikce yerinden ayır. yeni anahtarlık kabına da oje ile tuttur. )

http://www.********.com/images/smilies/****_gulumsemeler/***-004.png sanırım ben immobilizer ı takmadım. sadece cip vardı açma/kapama/bagaj düğmesi bulunan odur diye düşündüm. ama anahtar bölümünde küçük birşey daha varmış. şuan araç ve anahtarlar yanımda değil yarın kontrol edeceğim. ilginiz için teşekkür ederim.

Bu safe modu forumdan birkaç arkadaşın başına geldi anahtar değiştirmekle olmuyordu sanırım kodlamayi da kabul etmiyor yedek anahtar ile çalışıyorsa öyle kullanın derim yoksa araç kendini kilitleyip sıkıntı cikarmasin forumdan bir aratin safe mod diye

Geri
Üst Alt