Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon yağ değişimi yardımı;

altıpatlar

Kayıtlı Üye
merhaba değerli seat üyeleri bir konu hakkında bilgi ve yardıma ihtiyacım vardı.aracım 5000 km ye geldi ve ben rodaj yağ değişimi yapmak istiyorum.öncelikle burdaki servis castrol edge 5w30veya normal castrol 5w30 kullanıyor.ben mobil 1 esp 5w30 koymak istiyorum.bunun için hangi yağı önerirsiniz?servisin 15000 bakımından önce kendimce mantıklı bulduğum 5000 rodaj yağ değişimi için yağ filtresini değiştirmeye gerek var mı?.. yağ değişimi için servise gitmeden ve alt karter yağ tıpanısını sökmeden; vakumlu makine ile yağ kontrol yerinden yağı çekip boşaltsak tekrar yeni yağı doldurduğumuzda arıza ışığı veya anormal bir durum olurmu..?son olarak leon makyajlı kasanın maksimum alacağı yağ 3.6 litremi yoksa 4 litremidir? yardım ve yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler saygılarımla...

aracın garanti içersinde kalması için servis zaten ne kullanıyosa onu kullanmak gerekiyo..
yağ filtresini değiştirmekten zarar gelmez zaten ucuz bi parça değiştirmekte fayda var elbet..
neden yağı yukardan çıkartmak istiyosunuz ki..tıpayı söküp yer çekimi yardımıyla biraz da bekleyip bütün yağdan kurtulmak varken bence gereksiz bi işlem olur..
kaç L yağ aldığı konusunda ise 3-3.5L civarı yağ alıyo motor..

aracın garanti içersinde kalması için servis zaten ne kullanıyosa onu kullanmak gerekiyo..
yağ filtresini değiştirmekten zarar gelmez zaten ucuz bi parça değiştirmekte fayda var elbet..
neden yağı yukardan çıkartmak istiyosunuz ki..tıpayı söküp yer çekimi yardımıyla biraz da bekleyip bütün yağdan kurtulmak varken bence gereksiz bi işlem olur..
kaç L yağ aldığı konusunda ise 3-3.5L civarı yağ alıyo motor..

ilgilenip yorum yazdığın için sağol.buradaki servis yani şahintaş da seat satışı olmadığı için ve garantisinden dolayı işçilik alamadığından dolayı umursamıyor 15000den önce gelmeyin diyor.15000 de bile dünya yıkılsa castroldan başka yağ koymam dedi.castrolle wv nin rant anlaşması olsa gerek.ben mobili tercih ediyorum.yağ filtresini sökmeye gerek duymuyorum servise muhtaç kalmamak için.bu araçların yağ tıpasını söktüğümüzde arıza lambası yaktığı duydum.karterdeki bakır rondeladan kaynaklanıyor sanrım.servisde yakmamasının sebebi yazılımdan beyne onay vermesi herhalde.yinede yağı çektiğimizde içinde yağ müşürü varsa şahintaşa muhtaç oluruz.hem bu hava basıncıyla çalışan vakumlı yağ çekme makineleri motor sıcakken tıpadan son damlamasını beklemeden karterden sağlıklı şekilde yağı somurup alıyor.teşekkür ediyorum...

kontak kapalıyken tıpa sökülüp yağ boşaltılıp, yenisi doldurulduktan sonra araba nasıl anlayabilir ki bi süre yağsız kaldığını vs.. :)

kontak kapalıyken tıpa sökülüp yağ boşaltılıp, yenisi doldurulduktan sonra araba nasıl anlayabilir ki bi süre yağsız kaldığını vs.. :)
haklısınız ama bilemiyorum detaylı bir uzmandan öğrenmeden elletmemek en iyisi.belki içinde müşüre bağlı yağ seviye debisi olabilir.o zaman herkesten iyi anlar:)2 ay önce konuşan alarm taktırayım dedim hiç bir oto elektrikçi ve uzman cesaret edipde kurcalayamadı.daha önce leonda bu işlem sonucunda beyin kitlemiş.garanti sorunları meydana gelmiş.araştırıyorum hayırlı olsun artık yinede teşekkür ediyorum ilginiz için...

ilgilenip yorum yazdığın için sağol.buradaki servis yani şahintaş da seat satışı olmadığı için ve garantisinden dolayı işçilik alamadığından dolayı umursamıyor 15000den önce gelmeyin diyor.15000 de bile dünya yıkılsa castroldan başka yağ koymam dedi.castrolle wv nin rant anlaşması olsa gerek.ben mobili tercih ediyorum.yağ filtresini sökmeye gerek duymuyorum servise muhtaç kalmamak için.bu araçların yağ tıpasını söktüğümüzde arıza lambası yaktığı duydum.karterdeki bakır rondeladan kaynaklanıyor sanrım.servisde yakmamasının sebebi yazılımdan beyne onay vermesi herhalde.yinede yağı çektiğimizde içinde yağ müşürü varsa şahintaşa muhtaç oluruz.hem bu hava basıncıyla çalışan vakumlı yağ çekme makineleri motor sıcakken tıpadan son damlamasını beklemeden karterden sağlıklı şekilde yağı somurup alıyor.teşekkür ediyorum...

kullanmak istediğiniz yağı aracına koymak zorunda yeterki kullanıcağın yağ senin aracın tüm spesifkasyonları karşılasın kaldıki tercih ettiğin yağ bunları karşılıyor ve üzerinde yazıyor..bunu size demesi tamamen ticaridir.

kullanmak istediğiniz yağı aracına koymak zorunda yeterki kullanıcağın yağ senin aracın tüm spesifkasyonları karşılasın kaldıki tercih ettiğin yağ bunları karşılıyor ve üzerinde yazıyor..bunu size demesi tamamen ticaridir.
ben öyle tahmin ediyorum cezmi bey tamamen ticari ranta dayanıyor.sanırım türkiyenin en fazla şikayet alan servisi şahintaştır.gaziantepte kaç kişi mahkemelik oldular.kayseri özsa bayisi tırı buraya yönlendirip teslim etmeye yanaşmadılar sebeb olarak şahintaşa güvensizlik...yağı makineyle çekip yeni yağı koyduğumuzda acaba yağ ışığı sönmeyebilirmi???teşekkür ederim...

Geri
Üst Alt