Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Xenon Yapımı

Sert@ç

Kayıtlı Üye
Bi süredir xenon arıyordum ancak bulamadım bende kendim yapmaya karar verdim ancak şuana kadar hiç yapmadım.
Yapıcak el kabiliyetim var ancak malzemeleri seçemedim ve karar vermedim.
Proje olarak özet geçiyim planı;
H7 olan yerlere bi-xenon uygulancak. H1 olan taraf drl olcak en kötü ihtimal h7 bi-xenon olmazsa h1 tarafda merceklencek.

Almayı düşündüğüm parçalar
H7 mercek ; http://www.sahibinden.com//42744899
H7 7000k ampül
Isıya dayanıklı silikon ve yapıştırıcılar.
Civatalar
Ve en önemlisi çıkma far eğer satan varsa hatta hibesi makbuldür ona da xenon yapımı benden ücretsiz.

Başka alıncak parçalar varmı tesisatı nasıl olcak bilmiyorum ben sadece merceği fara yerleştircem ve fişini takıcam diye düşünüyorum...

IMG_0253.jpg
yapmak istediğin şey böyle bişeyse
Dursun Usta yardımcı olabilir belki :eek:key:

Ekli dosyalar

• IMG_0253.jpg
    IMG_0253.jpg
    28.4 KB · Görüntüleme: 56
yalnız bahsettiğiniz gibi öyle fişe takıp çalıştıracam demek kolay bunun kırılma çizgisi var onu ayarlayabilecek misiniz merceği takarken :confused:

bence en mantıklısı bilen birisine yaptırman tamam el becerine güveniyor olabilirsin ama yyanlış birşey aracına zarar verebilirim diye düşünüyorum

Valla ayarlama işini az çok biliyorum tüvtürk de önceki aracım ayarsız bende alet takımıyla düz duvarda düzeltip geçmiştim 15 dakikamı almıştı :)
İlandaki bi-xenon değil biliyorum ilk başta normali yapıyım sonra bi-xenona tecrübem olsun diyorum :)
Dursun ustayı bi arıyım şimdi

Dursun beyle görüştüm fiyat aldım ancak biraz yukarıdaki toplam maliyete göre fazla geldi...
Şimdilik normal xenon mercek alıp kendim uygulamaya geçicem

yalnız şu da var bi-xenon bile yapsan aracın muayeneden geçemeyecek :(

Geri
Üst Alt