Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon vs civic

yco karışmış olay..gallardo'nun ağırlığı ile rs6 100kg+ den fazladır diye düşünüyorum..konunun özündeki leon civic olayında kilolar 3 aşağı 5 yukarı aynı..bu şartlarda bakmak lazım..
can ben diyorum ki
kiloları 3 aşağı 5 yukarı aynı,şanzıman tipleri aynı, motor olarak biri turbo biri atmosferik STOCK araçlar kafa kafaya kıyaslandığında turbo'nun tork üstünlüğü sayesinde turbo önde olacaktır diyorum..
yco s2000 ve cupra örneğini kıyaslarsak bana göre cupra önde olmalıdır..ben bunu savunuyorum zaten..

C6 RS6'nın bildiğim kadarıyla düz vitesi yok zaten videoda da düz vites gibi bi hali de yok..
ağırlık konusunda..

5.0L V10 Gallardo 1600kg civarı.. 1600kg / 492hp = 3.25kg başına 1hp..
5.0L T V10 RS6 2000kg.. 2000kg / 571hp = 3.50kg başına 1hp..
gördüğün gibi aralarında dağlar kadar fark yok tolkicanım..

1.0L 100hp atmosferik ile 1.0L 100hp turbo bi motor gibi bişi olsa dediğin doğru olabilir belki..ama farkındaysan bu konudaki motorların hacimleri de aynı değil..dediğim gibi atmosferik var atmosferik var, turbo var turbo var..alıntı yaptığım yazımda da ne 1.4TSI için ne de 1.6 Honda motoru için o genellemeyi yaptım..genel anlamda söyledim..
'nette kıyaslama yapabileceğin tonlarca video var..Seat'ı Honda'sı değil de Ferrari, Porsche vs.. :eek:key:

Geri
Üst Alt