Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon vs civic

E_G_E

Kayıtlı Üye
Arkadaslar gecen haftasonu arkadaslarla bulustuk bı arkadasımda 2006 model civic var güzel de bır arac headers aem acık hava filtresi düz borulu egzosu falan vardı hadi kalkalım dedı acıkcası bende basta korktum benm aracım stock cunku rezıl olmakta var neyse kalkalım dedım bende gittik ısıklara kalktık ben TCS yi kapamadım cok patinaj cekıcek diye ve dogal olarak kalkısı benden daha iyi oldu ama daha sonra 2.viteste turbo nun avantajıyla bir uzamaya basladı aracım ben bıle ınanamadım ve arkadasımın aracı dyno da 126 hp göstermıs ve o kadar modifiyelı V-TEC bile 1.4 tsı leon yanında gercekten bıse yapamıyor:D su saatten sonra kımse bana kımse bana gelıpte V-TEC demesın sakın ve ıyıkı leon tsı tercıh etmısım aracıma bırkez daha asık oldum :D:D

puhahapuhahapuhahapuhahapuhaha

keske tuketımede baksaydınız vtec onde olur ozaman

valaha ben yenı kasa otomatık kullandım cıvıc te tırtttt ılk hızlanma ara hızlanma vs hızlanmaları beyenmedım :D

saka bı yana ishift dene zımbırtı var sehır ıcı tuketımı 13 lerde gezıyor ama o arabada manuel olmazı lazım ozaman belkı dusunurum

keske TCS yı kapamasaydun aracı cok tutuyor cunku

puhahapuhahapuhahapuhahapuhaha

keske tuketımede baksaydınız vtec onde olur ozaman

keske dedıgınız gıbı olsa ama ben tam bır depoyla 700-800 km arası gidiyorum ama arkadasım en fazla gordugu uzun yolda ve araba daha stoc ken 600 kusurlerde :) leon ekonomı konusunda da basarılı bence :D

zaten 1.4 tSI nın amacı once ekonomı:eek:key:

Yeni Civic için konuşayım ki daha güçlü olanı;

Bu araç 125HP 152NM i-VTEC ile. Yani 125HP 152NM +i-VTEC değil. Dolayısı ile 125HP 200NM 1.4TSI Leon'un Civic'i geçmesi doğal. Bana kimse VTEC demesin şeklinde yorumlar boş olmuş. Yazdıklarını okurken 1.2TSI kullandığını sanmıştım.

Aranızda yeniyken böyle bir tartışmaya girmek istemem ama...
Bahsettiğiniz araç bom boşken bile sizin aracınızı farklı geçer...
Aynı durum GOLF ve PASSAT 1.4 TSI'lar içinde geçerlidir...
Arkadaş aracınızı sevdiğini görünce, mandala abanmamıştır :D

Eğer bahsettiğiniz araç kara düzen otm. vites ise, konu değişir.
Ancak F1 şansımanlı 7 ileri Honda Vtec zor geçilir... :)

Bu arada ben serviste LPG taktırdım. Uzun yol 150 hız sabitleme ile 160 ile 170 bin arası yakıyor...
Bilgilerinize... :D

Geri
Üst Alt