Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon ve Asr?

serdar acar

Kayıtlı Üye
Pazartesi günü İstanbul'dan Ankara'ya oradan da Samsun' gittim.Bolu'da yoğun kar yağışına takıldım.Yıllardır işim gereği uzun yol yaparım ve yol tecrübem oldukça iyidir.Daha önceki aracım jetta idi.Ve hiç karda buzda kaysın ya da yolda kalsın hatırlamam.Ancak henüz bir haftalık aracımla defalarca yolda kaldım.Asr devreye giriyor ancak araba patinaj yapıyor,şaşırdım kaldım.Ve bunu sizlerle paylaşmak istedim.Büyük hevesle aldığım arabam,bu performansı ile beni büyük hayal kırıklığına uğrattı.

Pazartesi günü İstanbul'dan Ankara'ya oradan da Samsun' gittim.Bolu'da yoğun kar yağışına takıldım.Yıllardır işim gereği uzun yol yaparım ve yol tecrübem oldukça iyidir.Daha önceki aracım jetta idi.Ve hiç karda buzda kaysın ya da yolda kalsın hatırlamam.Ancak henüz bir haftalık aracımla defalarca yolda kaldım.Asr devreye giriyor ancak araba patinaj yapıyor,şaşırdım kaldım.Ve bunu sizlerle paylaşmak istedim.Büyük hevesle aldığım arabam,bu performansı ile beni büyük hayal kırıklığına uğrattı.

Yanlış bilmiyorsam asr yüzünden yolda kalıyorsun zaten... Esp yi kapatman gerekiyor diye biliyorum...

Asr diye bahsettiğiniz TCS olmasın ? Sağ sol Çekişin dengesini kontrol eder. Gücü keser.

Esp virajlarda savrulmayı önleyen sistem diye biliyorum ben de.Asr patinajı önlemiyor muydu?

Asr patinajı önler evet ama kaygan ve çekişin olmadığı durumlarda da patinaja kalmamak için gücü keser ve araç hareket edemez veya zor hareket eder bence asryi kapatıp bir deneseydiniz en azından lastikler patinajla az bir gazla tutunmaya çalışırdı... leondaki çekiş kontrol ile jettanın arasında işletim sistemi farkı olduğunu zannetmiyorum.

Esp virajlarda savrulmayı önleyen sistem diye biliyorum ben de.Asr patinajı önlemiyor muydu?

Bildiğim kadarıyla bunların hepsi birbiriyle bağlantılı... Araç yolda hiç tutunamadığı için kayma yaşıyor olabilirsin... 1 ay önce eniştem 1.4 tsi passat ile 2011 model aynı sorunu yaşamış ve çocuklğndan beri defalarca gidip geldiği yolda... Buna bağlamıştık... Neyse elbet net cevp gelir...

kesinlikle aractan sogumanıza gerek yok arac kendını korumaya alıyor cunku 100000euroluk mersolar bıle karda takılıp kalıyor ancak asp esr vs... gıbı ozellıklerı devre dısı bırakınca arac yola devam edıyor

Araçta güvenlik paketi var mı , varsa esp mevcut yoksa da tcs , hangisi olursa olsun , Kapatmadığınız da araç kaymalarda gücü keser , ister 10 km/h ister 100 km/h

Aracın kullanma klavuzunda zaten tcs için; çok kaygan veya biryere saplanmalar durumunda devre dışı bırakılmalıdır yazıyor

Jetta'yı 2 yıl kullandım,yaz kış seyahate çıktım.Herkes zincir takarken,hiç yolda kalmadım.Bu kez de asr ışığı yanıp sönüyordu,ben yerimde patinaj yapıp durdum:(

Geri
Üst Alt