Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon TSI Rölantide Ses

TSI'da zincir diye yazılmış yabancı forumlarda ve TSI motorun yapısını anlatan PDF formatlı belgede..Ama 140lık TSI mı 125lik TSI mı diye net bir yazı yok..

onda boşluk vardır timurum

nasıl abi boşluk vardır anlamadım.galiba yanmasının sebebini söyledin :)
sormak istedigim abi bizim şimdi tsi larda zincirli kışın marj a bastıgında soguktan donma olasılıgı varmı demek istemiştim lastik kayışlardaki gibi.

şimdi okuyorumda arkadaşlar..triger seti zincir falan demişsiniz.ben geçen hafta değiştirdim bildiğimiz kayış.zincir falan yok.yanlış bilgilendirme olmasın..

evet tsi zincir kullanıyor hatta maliyeti normal kayışlara göre pahalı idi :)

yağ özelliğini yitirmemişse veya yağ soğuk değilse ses pek duyulmaz..
kaputu açınca net duyulması dışında bazı açılardan yine net olmasa da duyuluyo..dizel sesine benziyo ama dizel sesi de değil.. :)

Arab 13000 kmde.Servisten yıllık bakımdan daha 2 hafta önce çıktı 1 yıl dolduğu için. Yağın eskiliği ile ilgili değil bence ama sinir bozucu.Servise bir soralım bakalım.

servis muhtemelen normal diyecek ama göstermekte fayda var tabii.. :)

Kesinlikle katalizör bizim jettada aynı sesi yapıyordu rolantide traktör gibi çalışıyordu biraz gaz verdikten sonra kesiyordu babam servise gösterdi katalizörün içindeki porselen kırılmış o yüzden yapıyor dediler ve katalizörü söktüler.

olabilir tabii ama kat. turbonun altında ama sağ arka tarafta değil..
ve 1 tane kat. var araçta..

Kesinlikle katalizör bizim jettada aynı sesi yapıyordu rolantide traktör gibi çalışıyordu biraz gaz verdikten sonra kesiyordu babam servise gösterdi katalizörün içindeki porselen kırılmış o yüzden yapıyor dediler ve katalizörü söktüler.

Güç kaybı olmuşmuydu peki?

Güç kaybı olmuşmuydu peki?
aksine katalizör söküldükten sonra güç artışı oldu aracın orjinal hali 115 hpydi katalizör söküldükten sonraki tahmini gücü 119-120 hp civarında oldu ve alt devirlerde cansız isteksiz bir performansı vardı katalizör söküldükten sonra alt devirlerdede atak bir performans sunmaya başladı.

Bu gün servise gösterdim aracı, ses yakıt filtresinden geliyor dediler, değiştirdiler filtre+işçilik 65tl aldılar ses gerçekten yok gibiydi(belki de motor soğuk diye duyamadık) zaten servis curcunaydı. Eve geldim arabayı durduracakken baktım sesaynen geliyor.
Bu servislerden uzak durmak lazımmış anladım.

Geri
Üst Alt