Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon TSI Rölantide Ses

gregorsamsa

Kayıtlı Üye
Bir süredir araç rölantide çalışırken böyle eksozdan mı geliyor tam anlayamadım ama tır tır tır(traktör gibi) bir ses geliyor.Tabi normal egzoz sesi değil :). Ses yüksek değil çok dikkat edince anlaşılıyor. Bir de bana sanki sağ arka taraftan geliyor hissi uyandıryor. Çok az bir gaz verince ses kesiliyor hemen. Hafta sonu servise gideceğim. Sizce sorun ne olablir?

triger zincirli olduğu için çok çok büyük ihtimalle normal bi sestir..

motordan geldiğini düşünüyosanız zincirin sesi..
özellikle kaputu açınca direkt duyulur..ama motordan değil arkadan geliyo derseniz onu bilmiyorum..ama sağ arkada rolantide ses yapcak bişi yok bildiğim kadarıyla..egzost arka tekerlere ulaştıktan sonra arabanın soluna doğru kıvrılıyo..

triger zincirli olduğu için çok çok büyük ihtimalle normal bi sestir..

+1903

hazır trigerden konu açılmışken bizim kışın bazı arabalarda olur benim başıma geldi şirket aracında soguktan donmuş,yapımıştı.triger lastik kayış marş basmamla yanmıştı,sonrasında da kopmuştu.Bizim trigerler kışın bu açıdan olumlu düşünebilimiyiz zincir olmasından dolayı yoksa başımıza gelebilirmi aynı durum ?

triger setinden geliyor büyük ihtimal o ses hatta kaputu açtığında dahada net duyabilirsin sesi

+1903

hazır trigerden konu açılmışken bizim kışın bazı arabalarda olur benim başıma geldi şirket aracında soguktan donmuş,yapımıştı.triger lastik kayış marş basmamla yanmıştı,sonrasında da kopmuştu.Bizim trigerler kışın bu açıdan olumlu düşünebilimiyiz zincir olmasından dolayı yoksa başımıza gelebilirmi aynı durum ?

onda boşluk vardır timurum

Bir süredir araç rölantide çalışırken böyle eksozdan mı geliyor tam anlayamadım ama tır tır tır(traktör gibi) bir ses geliyor.Tabi normal egzoz sesi değil :). Ses yüksek değil çok dikkat edince anlaşılıyor. Bir de bana sanki sağ arka taraftan geliyor hissi uyandıryor. Çok az bir gaz verince ses kesiliyor hemen. Hafta sonu servise gideceğim. Sizce sorun ne olablir?

Evet aynı ses bende de var..ama her zaman değil ara sıra..ben de geçen akşam geceyarısı sessizken heryer dinledim arka sağ gibi geldi bana da...ama ilginçtir yağı değiştirdim son 4-5 gündür ses gitti..çok da fazla dinlememek gerek sanki..

şimdi okuyorumda arkadaşlar..triger seti zincir falan demişsiniz.ben geçen hafta değiştirdim bildiğimiz kayış.zincir falan yok.yanlış bilgilendirme olmasın..

Geri
Üst Alt