Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Tekleme Sorunu

zominar

Kayıtlı Üye
S.A arkadaşlar herkese kolay gelsin, son bir haftadır aracımda lpd de iken tekleme sorunu var benzinde bir sorun yok, ustama kontrol ettirdiğimde bobin ve buji kablosunu kontrol ettiğini, herhangi bir problemin bulunmadığını, sorunun lpg enjektöründen kaynaklanıdığını söyledi, başka bir usta kontrol ettiğinde ise enjektörün sağlam olduğunu, bazen pis yakıtın (lpg) böyle sorunlar doğrabildiğini, gaz ayarı yaptırmamın yeterli olacağını söyledi, ben ilçedeyim ve aracımdaki lpg tartarini (adı batsın) marka. Aynı zamanda araç teklediği zaman esp ikaz lambasını sürekli olarak, motor ikaz lambasını ise fasılalı olarak yakıp söndürüyor, bu veya buna benzer bir sorunla karşılaşan var mı aranızda, pis yakıttan kaynaklanabilir mi, esp ikaz lambasını yakmasına bi anlam veremedim, yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkür ederim, herkese kolay gelsin

Sorun iyi olmayan gazdan ve sabahları serin olduğu için gazda yoğunlaşma da olabilir

Geçmiş olsun kardeşim... Bende Mehmet le aunı şeyi düşünüyorum... Keşke benzin ucuz olsada tüp taktırmak zorunda kalmasa işte...

Teşekkür ederim, havalar soğuduğundan ve başka bir yerden aldığım gaz nedeni ile arıza yaptı sanırım, en yakın zaman da Konya'da bi tartarini servisine götürmem gerekiyor, bi gaz ayarı sorunu çözer umarım ancak esp ikaz lambazını neden yakıyor onu hala anlamış değilim

Patinaja düştüğünde yakıp söndürdüğü lambayı yakıyor dimi eminsiniz.

bildiğim kadarı ile esp ikaz lambası yol tutuş konusunda kaybın olduğunu bildiriyor ve bir dengesizlik olduğu zaman yanıyor, yani patinajla kalkınca yada kaygan bir zeminde seyir halinde iken yanması gereken esp lambası, benim aracımda lpg ile seyir halinde iken teklemenin başladığı zaman sürekli olarak yanıyor ve aynı zamanda motor lambası da fasılalı olarak yanıyor , forum sitelerinden araştırmam sonucu bu lambanın arka koltuk altından geçen bir kablonun yıpranması nedeni ile de yanabileceğini öğrendim ancak yaklaşık 8 aydır kullandığım bir aracın teklemenin hemen akabinde bu sorunu vermesi açıkçası sorunun kablo ile alakalı olmadığını düşündürüyor bana...

yani esp sisteminin sensörleri frenlerdedir (frenin kendisinde olmasa da tekerlerde), bir de beyninde olması lazım, teknik olarak motor ile alakalı bir durum yok, ama elektrik sisteminde falan bir düzensizlik olabilir mi aracın? LPG nin yanlış bağlanması sonucu fazla bir tüketim yapıp, ya da bir yerlere ters yükleme yapıp arıza lambası yaktırıyor olabilir mi?

Geri
Üst Alt