Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Tdi Dsg yakıt sorunsalı ?

psikolojik derken arabayı psikolog'a mı götüreceğiz..:confused:yoksa servislerde psikolog varmı..:D
arabanın koltuğa sırt üstü yastığını düşünüyorum..doktor kenarda..ve araba anlatmaya başlıyor..sahibim gaz pedalına çok yükleniyor....aslında küçük bir sorunum daha var ama sahibim beni dahiliyeye götürmüyor..şöyle güzel bir chek-up la her şey düzelir..bi diğer araçların sesini kıskanıyorum:eek:..bende gır gır var o gır gır olmasın diye gazı çok alıyorum..:D

ah be abi anladın işte! sar bakalım makaraya...

arkadaşınızdaki leon kaç km de vede şehir içimi 4 litrelerde yakıyor?

Arkadaşımdaki leon değil Golf 1.6TDI DSG Highline.... ortalamalarını bende gözümle görmesem inanmazdım 4litrelerde dolaşıyor şuan 15000km bakımından yeni çıktı... ve bu bakımda DSG ve bazı şeylerin güncellemeleri yapıldı araç inanılmaz az yakıyor bakımdanda problemsiz çıktı...

Arkadaşımdaki leon değil Golf 1.6TDI DSG Highline.... ortalamalarını bende gözümle görmesem inanmazdım 4litrelerde dolaşıyor şuan 15000km bakımından yeni çıktı... ve bu bakımda DSG ve bazı şeylerin güncellemeleri yapıldı araç inanılmaz az yakıyor bakımdanda problemsiz çıktı...

4L mi. ??
yürümekten daha ucuz olsaymış .. :D :D

walla benim arabam bile 1.9 tdi ki 240 250 hp civarlarında şehir için ort tüketim en fazla 6lt veya 6.5lt bana haddinden fazla geldi bu yakıt tüketimi inş normale döner :D

4L mi. ??
yürümekten daha ucuz olsaymış .. :D :D

Bi izmit buluşmasına gelemedin gelseydin tanıştırırdım seni görünce benimde moralim bozuluyo sakin kullanan kocaelili bi arkadaşım istanbulda okuyo beyaz renk aracı tüketim değerleri 4küsürlerde hep görünce bende düşünüyorum yürümekten iyi diye :)

Vay ben ölem o zaman :eek::D şaka bi yana da bu yorumlar leonlar biraz fazlamı yakıyor kanısı dogurdu bende, bakalım bizim araç 1900km küsür oldu servise gitmeyi düşünüyorum yağ değişimi ne zamanmış birde güncelleme falan olurmu diye inşallah yakın zamanda oturur herşeyi ama şu anda da öyle fazla yakmıyor şehir dışı 950-1000 arası gider şehir içi 620 civarı full depoyla birde yakıt olarak shell gtl kullanıyoruz

Aracınızda ilk yağ değişiminden sonra düzgün verileri almaya başlarsınız eminim düşecektir.....:eek:key: s modunda kullanmanız daha fazla yakıt tüketmenize sebep olur dsg D de iken evet devirsiz gidiyor arada bir s modunda kullanmanız iyi olucaktır muhtemel ama ben bi türlü anlamadım arkadaşımda dsg 1.6tdı highline var yakıt ortalaması 4lerde dolaşıyo aldığından beri bence sizde D de kullanın bi deponuzu bakalım ne sonuçlar vericek tabi bu sizin kullanma stilinizlede alakalı gereksiz gaz fren çok yaktırır şehir içinde sakin kullanım en sağlıklı verileri almanıza yardımcı olur....
Serhat abi, sen bu yağ değişiminle bozdun kafayı yağ değiştimi hiç bişe olmuyo yakıtın azaldığı filan yok:)

gecen 1.6tdi dsg ile test surusune ciktim 20dk falan kullanimda 13lt ortalama gosterdi.. tabi motor soguktu, mesafe kisa, bazen bastim vs ama dsg acayip bir keyifmis onu gordum :) yiprattin bizi debriyaj, sensizde oluyormus :)

Arkadaslar 1.6 tdi kullanıyorum ve bir arkadaşımda aynı aracı kullanıyor dsg ve motor veri guncelleme yaptırdı ve yakıt tuketim degerlerini dusurdu.

Geri
Üst Alt