Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Tdi Dsg,Civic Otomatik,Megane 2 115 hp vs vs.

sahinsp

Kayıtlı Üye
arkadaşlar dün gece çok detaylı bir şekilde bu araçları denedik.
seat leon 2011 model tdi dsg 105 hp.
civic 2010 veya 11 di bilmiyorum 1.6 125 hp otomatik vites.
2005 megane 2 sedan 1.6 16v 115 hp düz

yorumlar ne yönde olur?deneme ,sıfırdan kalkış,2.vites 40 km,50 km,1.vites 20 roll,1.vites 10 km rolling şeklinde oldu.leonun deposu fulle yakındı ,meganın yanına bir kişi koyarak ta denedik bir kere denedik.birde polo ve mitsubishi lancer vardı ,polo 1.6 ,döküm manifoldlu olan.eski pololardan.98 model filan,lancer ise 2005 1.6 16v,100hp,simota filtre+kat iptali var.

seat cıvıc megane konusunda sunu dıyebılırım megane2 sedan sahıbı olmus bırı olarak megane stock ıse sonuncu olur :D seat tork olarak ustun oldugundan kalkısta gıder ama cıvıc kanımda yakalar onu :)

3 de apayrı dünyanın otomobilleri ? Nesini denediniz anlamadım?

neyi apayrı?hepsi aynı sınıf 1.6 otomobiller.şanzıman farkı var sadece meganda.ötekileri diyorsanız evet haklısınız.ama civic-megane-leon üçlüsüne yoğunlaşabiliriz.

1. aşırı beslemeli disel motor + düz dişli sistemine sahip dsg şanzıman
2. değişken subap zamanlamalı atmosferik benzinli motor + hidrolik türbinli otomatik şanzıman
3. Atmosferik benzinli + yakıt ekonomisi gözetilerek tasarlanmış diferansiyele sahip düz şanzıman
ödedikleri mtv ve segmentler aynı sadece, üretim amaçları, beklentilerin farklı olması gereken yapıdalar.

1. aşırı beslemeli disel motor + düz dişli sistemine sahip dsg şanzıman
2. değişken subap zamanlamalı atmosferik benzinli motor + hidrolik türbinli otomatik şanzıman
3. Atmosferik benzinli + yakıt ekonomisi gözetilerek tasarlanmış diferansiyele sahip düz şanzıman
ödedikleri mtv ve segmentler aynı sadece, üretim amaçları, beklentilerin farklı olması gereken yapıdalar.

+ araca sınıf ve vergi olarak bakıyor sanırım. o yüzden aynı diyor

hertürlü cvic boy boy atar zaten adaletli bi roll olmaz bu :D

sonuç ne oldu peki? Leon 1.6dizel tork ve dsg ile rakip gördüğünüz araçları harcamış olması gerek..... Leonu bi tek Civic zorluyabilir Leonda ESP kapalı olmalı elbette ve vites geçişleri düzgün olmalı Dizel araçlarda devri sonuna kadar çevirmek aracı yürütmez tabi 1.6tdı hangi devirler kullanmak lazım bilmem ben 1.9tdı 2008le 4000de vites değiştirdiğimde baya iyi yürüyodum...

Geri
Üst Alt