Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon TDI debriyajı sert değil mi?

55gokhan55

Kayıtlı Üye
Selamlar herkese, dün kırmızı leon 1.6 tdi manuel aracımı aldım yarın teslim edecekler bayide. Yalnız kafamı kurcalayan en büyük nokta şu; showroom'da aynı aracın debriyajını çalıştırmadan denedim, bana baya sert geldi. tam basıp çekince birden kalkıyor. Bundan önce sadece 95 model corolla kullandım o baya yumuşaktı açıkçası. Başka da araç kullanmadım. Yani leon kullanacağım 2. araç olacak. Bana sürekli kavramayı tam ayarlamayıp hoplatacakmışım gibi geliyor. Sıfır 2017 model olan bir araç neden bu kadar sert debriyaj yapar ki? yan tarafta vw vardı, tiguan ile golf için de aynı şey geçerli. Sizce sorun olur mu acaba, alışır mıyım? valla baya taktım bu konuya.

Japonların debriyajları diğer ülke araçlarına göre çok daha yumuşaktır.
özellikle AE101 kasa kodlu corrollalar seni yanıltmasın onun debriyaj gereğinden çok yumuşak.

Sert değil bence leonlarin debriyaji arkadaşımda Fiesta var bazen kullanıyorum onun debriyajinin yanında bizimkisi hafif kalıyor :)

Zaten bizim debriyajlar sert değil 55gokhan55'in karşılaştırdığı corolla debriyajı aşırı hafif.
Seat'a geçince ağır gelmiş doğal olarak.

Sert değil bence leonlarin debriyaji arkadaşımda Fiesta var bazen kullanıyorum onun debriyajinin yanında bizimkisi hafif kalıyor :)

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

ehliyet sınavında fiesta kullanmıştım o zorlamamıştı fazla. ama 2 sene oldu onu kullanalı. aracın teslimatı haftaya salıya kaldı. acaba tek başına mı gitsem yoksa bilen biriyle mi alsam aracı bilmiyorum. çıkar çıkmaz kaza yapmayalım :)

hocam sizde de aynı araç var sanırım, nasıl memnun musunuz? performans, yakıt falan tatmin edici mi?

Selamlar herkese, dün kırmızı leon 1.6 tdi manuel aracımı aldım yarın teslim edecekler bayide. Yalnız kafamı kurcalayan en büyük nokta şu; showroom'da aynı aracın debriyajını çalıştırmadan denedim, bana baya sert geldi. tam basıp çekince birden kalkıyor. Bundan önce sadece 95 model corolla kullandım o baya yumuşaktı açıkçası. Başka da araç kullanmadım. Yani leon kullanacağım 2. araç olacak. Bana sürekli kavramayı tam ayarlamayıp hoplatacakmışım gibi geliyor. Sıfır 2017 model olan bir araç neden bu kadar sert debriyaj yapar ki? yan tarafta vw vardı, tiguan ile golf için de aynı şey geçerli. Sizce sorun olur mu acaba, alışır mıyım? valla baya taktım bu konuya.
taze olduğu için :) bişicik olmaz zamanla alışır yumuşar güven bana

Geri
Üst Alt