Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Suspansiyon Rezalet mi?

O Harun denen şahsın bahsini hiç açmayalım burda ağzımı bozmak istemiyorum. Kabul edilebilir şeyler değil yaptıkları, normalde hapiste olması gerekir. Böyle 170 lira ile yırtıyorsa yakında trafikte biri cezasını ciddi şekilde,anlayacağı dilde keser. Evli ve çocuklu olsam,arabada ailem varken önüme o şekilde kırsa... Neyse şimdi. Umarım kimseye denk gelmez

Olayı bilmiyorum ama tahmin ettiğim şey sanırım,Ben yaşadım Şahsen,3 genç Karşıyaka İzmir Tersane kavşağında muzık son ses kırmızıda yanyanayız Hissettim ama konduramadım o kadar hızlı geliştiki gözümün önünde saniyeler içine virajı alamadı keskin ağaca tosladı Direksiyondaki çocuk koştuğumda baktımki Ex olmuş,diğerinin zor çıkardım diğerinin ayağı kopmuş bir insanın ayağı nasıl kopar ya sallanıyordu ayağı çocuğun resmen,amma soğuk kanlıymışım kendimi hiç böyle bilmezdim,demekki o anki can havliyle insan korkuyu yutuyor. Akşam 9 suları kımse durmuyor bır kac araba yetıstı sonra,derken curcuna bakan maymun şebek mılletız,manyak yagisli hava,ha noldu gencecık 3 çocuk 1 tanesi mefta neymiş gözlük almaya Alsancag'a gidiyorlarmış mağaza kapanmadan yetısmelerı gerekyıormus El frenini çekmiş vırajda göya öyle dedi arkadaşı ne derece doğru bılemem,bazen yolda giderken böyle okuduğum bildiğim yolsa şayet tam gaz yarışçıları goruyorum ve uyarıyorum gençleri,uzun yoldada mahsustan selektör yapıyorum radar var der gıbı hemen yavaşlıyorlar,aslında radar yok tabikide külliyen yalan,ama yavaşlaması benı rahatlatıyor.belkide olası kazayı önlemişimdir birilerinin hayatını kurtarmışımdır dıye gülümseyerek seyre devam ediyorum

Son düzenleme:
Europ Ükelerinde de yaygın değil olaya o açıdan bakarsak ben Türk ehliyetimi 6 ay sonra değiştirmek ve yeniden teorik pratik olmak üzere bildiğin bayağı emekleme modundaki bebek gibi sıfırdan alındığımda Fransada bana çok güzel kapak oldu,TR den ne farkı varmış hiç,Gözde çok büyütmesek bu Avrupa muhabbetini,söylemınız uzerınde bır bulguya rastlayamadım ben şahsen Avrupada ehlıyet sınavında...
vardıda banamı deng gelmedi diye düşündüm bir an ama böyle yani durum,İtalya Fransa Trafiği manyak kaynıyor Antalya trafiğine girince rahatlama hissediyorum..makina özelliğinin çoğunu bende bilmiyorum ama deneme yanılma yöntemiyle mantıkla buluyorum bazılarını burada Sizleri okuyorum öğreniyorum ESP mesela ne kadar önemliymiş misal.

Avrupa demedim ki ben :)

İleri sürüş tekniği dersi manasında demiştim, onu ülkemizde veren çok az kurum çok pahalıya veriyor. Standart direksiyon kursu zaten yok, onu da o manada demiştim :)

Avrupa özelinde konuşmuyorum gene, yurt dışında pist diye bir mantık var, çıkıp orada istediğin gibi zorla arabanı, kaza yap, takla at, yanla ne yaparsan yap, bizde zaten bir tane pist var, o da yeni halka açıldı ve fiyatları dudak uçuklatır cinsten, durum böyle olunca, ve kanuni yaptırımlar bu kadar zayıf olunca olacağı budur.

Süspansiyon konusunda araçlar bana göre oldukça iyi rezalet değil. Bu araçlarda olması gereken mühendislik ve dizayn çalışmaları zaten yapılmıştır. Kolay kolay aracı yoldan çıkartamazsınız. Ancak kimse fizik kurallarına kimse karşı gelemez. Ama şunu bilelim Yeni Leon ( yeni golf ve A3 dahil ki bunlar MQB Platformu araçlar) arka süspansiyonlar yari bağımsızdır. Bir önceki Leon Mk2 tam bağımsız süspansiyona sahiptir. Doğal olarak yeni kasada maliyet düşmüş ancak beraberinde yeni kasa eskiye göre yol tutuş da göreceli olarak zayıflamıştır. Benzer görüşlere net den ulaşmak mümkündür.

Saygılarımla.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt